Svinam 1. maiju

1 . maijs ir Darba svētki un Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena.

Darba svētku pirmsākumi meklējami ASV, kur 1886. gadā notika sadursmes starp astoņu stundu darbadienas aizstāvjiem un policiju. Drīz vien citas valstis pievienojās idejai par strādnieku demonstrācijām, līdz ar to 1886. gada 1. maijā sākas oficiālā kustība, kas kļūs par iemeslu 1. maija svinībām.

Gan pasaulē, gan mūsu valstī šie svētki zināmi jau vairāk nekā simt gadu. Darba svētki ir diena, ko jāizmanto nevis iekavēto darbu apdarīšanai, bet atpūtai kopā ar ģimeni!

Latvijā 1. maijs ir arī Latvijas Republikas Satversmes sasaukšanas diena jeb diena, kad sāka darboties pirmais vēlētais Latvijas Republikas parlaments. 1920. gada 1. maijā uz pirmo sēdi sanāca Latvijas Satversmes sapulce, kas pēc diviem gadiem – 1922. gada 15. februārī – pieņēma Latvijas Republikas Satversmi, tā ir spēkā arī tagad.

Satversmes sapulce tika izveidota uz vēlēšanu pamata, ievēlot 150 deputātus. Par Satversmes sapulces priekšsēdētāju kļuva Jānis Čakste, viņš pildīja arī Valsts prezidenta funkcijas. Satversmes sapulce darbojās divarpus gadus – līdz 1922. gada 7. novembrim, kad likumdevēja funkcijas sāka 1.Saeima.

* 1920. gada 27. maijā Satversmes sapulce pieņēma deklarāciju par Latvijas valsti.

* 1921. gada 15. jūnijā Satversmes sapulce pieņēma likumu “Par Latvijas Republikas karogu un ģerboni”.

Mēs mīlam savu Latviju! Lai visiem skaista diena!