Skrīveros koncertēs vīru kopa “Vilki”

28. martā pulksten 16.00 Skrīveru kultūras centrā notiks vīru kopas “Vilki” koncerts “Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām”.

Koncerts veltīts komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai. Ieeja tajā būs bez maksas.

Vīru kopā “Vilki” darbojas seši vīri, kuriem tuva karavīra dzīvesziņa. Grupas nosaukums izvēlēts, jo vilks, būdams ļoti gudrs, barā labi organizēts un labs mednieks, kļuva par seno karavīru skolotāju, viņu totēmu.

Vīru kopas repertuāra pamatā ir karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Karavīrs nav atrauts no ikdienas dzīves rituma, tādēļ “Vilki” dzied arī dziesmas, kuras aptver cilvēka dzīvi no šūpuļa līdz mūža nogalei, latviešu godu, gadskārtu un svētku dziesmas.

Kopas dalībnieki daļu savu tērpu ir gatavojuši paši: šuvuši kreklus, vamžus un apavus, kaluši rotas. Arī daļa seno mūzikas instrumentu ir pašu gatavoti.

Savos koncertos viņi stāsta par latviešu tautas saknēm, par seno karavīru apģērbu, bruņojumu, latviešu brīvības cīnītājiem, viņu patriotismu un pašaizliedzību cīņās par mūsu zemes brīvību. Tās nav sausas lekcijas, bet karavīra ceļa ilustrācija ar dziesmām, rituāliem un reāliem stāstiem no kara gaitām.

Par karavīru tēmu vīru kopas “Vilki” dalībnieki stāstīs arī koncertā Skrīveros.