Skrīveros atvērts šķiroto atkritumu laukums
JAUNAJĀ LAUKUMĀ jau pieņem šķirotos atkritumus. Tajā strādā Ruta Svešņikova, vai viss notiek un darbojas, interesējas Skrīveru novada domes izpilddirektors Uldis Riekstiņš.

No šodienas, 4. februāra, jaunajā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Birzes ielā 2A sāk pieņemt šķirotos atkritumus. Iedzīvotāji tajā bez maksas var nodot stiklu, plastmasu, papīru, metālu, nolietoto elektrotehniku, baterijas, akumulatorus un lielgabarīta atkritumus. Saistībā ar to no 11. februāra tiek slēgts līdzšinējais šķiroto atkritumu punkts tirgus laukumā.

Šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu Skrīveros, bijušajā “Nelss” krautuves teritorijā, kopš rudens būvēja SIA “ARKO CEĻU BŪVE”, tā būvei iztērēti 68 127 eiro (ar PVN).

Janvārī laukuma būve pabeigta, tas nodots atkritumu apsaimniekotāja – SIA “Ķilupe” – rīcībā. Laukumā novietoti ap 20 konteineri šķirotajiem atkritumiem, būvgružiem un lielgabarīta atkritumiem. Tagad saņemtas arī nepieciešamās atļaujas, un kopš 4. februāra laukumā sāk pieņemt šķirotos atkritumus.

Kādus atkritumus iedzīvotāji bez maksas varēs nodot laukumā? Skaidro SIA “Ķilupe” valdes locekle Elīna Saulīte: “Jaunajā laukumā pieņems dažādus iepriekš sašķirotus atkritumus: stikla iepakojumu un logu stiklu, plastmasas iepakojumu, papīra un kartona iepakojumu, makulatūru, tetrapakas, nolietotu elektrotehniku,  dienas gaismas spuldzes, metāla iepakojumu, metālu un lielgabarīta atkritumus.”

Elīna piebilst, ka nosauktajām lietām arī jābūt atsevišķi sašķirotām, tas ir, ja nododat stikla burku, tai jābūt izskalotai, nevis ar ievārījuma paliekām, citādi tas nav stikls, bet sadzīves atkritumi. “Šie ir nosacījumi, kurus izvirza pārstrādātājs,” skaidro Elīna.

Skrīveru novada domes janvāra sēdē deputāti vienojās, ka viena mājsaimniecība bez maksas gadā varēs nodot 210 kilogramus (vai 0,3 m³) būvgružu. Par maksu būvgružus laukumā nepieņem, tātad, ja kādam nododams vairāk būvgružu, to savākšana jāorganizē pašiem.

Laukumā par maksu – 4 eiro par vienu – varēs nodot arī vieglo automašīnu riepas.

Jaunajā laukumā šķiroto atkritumu nodošanu uzraudzīs darbiniece Ruta Svešņikova. Viņa stāsta, ka jau pirmajā darba dienā daži skrīverieši atveduši sašķirotos atkritumus, taču lielākoties cilvēki interesējas gan par darba laiku, gan kāda veida atkritumus varēs nodot.

Ja rodas neskaidrības, aicinām zvanīt SIA “Ķilupe” klientu apkalpošanas centram pa tālruni 65071222, 29104053 vai sūtīt e-pastu: kilupe@gmail.com

Šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā bez maksas varēs nodot dažādus iepriekš sašķirotus atkritumus:

BALTO PUDEĻU STIKLU – baltas krāsas stikla burkas un pudeles.

Pirms izmešanas jāizskalo no ēdienu un dzērienu paliekām!

Nepieņem spoguļstiklu, stikla traukus, māla/keramikas pudeles.
KRĀSAINO PUDEĻU STIKLU – dažādu krāsu pudeles un burkas. Pirms izmešanas jāizskalo no ēdienu un dzērienu paliekām!Nepieņem spoguļstiklu, stikla traukus, māla/keramikas pudeles.
LOGU STIKLU – logu un siltumnīcu stikls. Logu stiklam jābūt tīram!Nepieņem spoguļstiklu, auto stiklu, tonētu stiklu, bruņu stiklu.
METĀLA IEPAKOJUMU – konservu kārbas, skārda bundžas, metāla vāciņi utt.Nepieņem metāla izstrādājumus, kas satur bīstamas vielas – pilnas krāsu bundžas utt.
METĀLU/METĀLLŪŽŅUS – alumīnija un skārda izstrādājumi, metāla sēta/žogs un citi lielāki metāllūžņi.Nepieņem metālu, kas satur bīstamas vielas – pilnas krāsu bundžas utt.
PET IEPAKOJUMU – plastmasas (PET) dzērienu pudeles.Pudelēm jābūt saplacinātām!
PLASTMASAS IEPAKOJUMU – iepakojums, uz kura ir atzīme HDPE.

Piemēram, A/M vējstiklu mazgāšanas šķidruma iepakojums; tehnisko eļļu iepakojums, matu šampūnu un balzamu iepakojums, šķidro ziepju iepakojums.

Nepieņem vienreiz lietojamos traukus, plastmasas rotaļlietas.
PLĒVES IEPAKOJUMU – iepakojuma plēves, maisiņi.Nepieņem čaukstošas plēves/maisiņus un netīras plēves, kas satur ēdienu paliekas.
KARTONA, PAPĪRA IEPAKOJUMU – kartons, kartona/papīra kastes un kārbas saplacinātā veidā.Nepieņem netīru un slapju iepakojumu.
TETRAPAKAS – sulu, piena u.c. pakasTetrapakām jābūt saplacinātām!
MAKULATŪRU – avīžpapīrs, grāmatas, rakstāmpapīrsGrāmatām jābūt noplēstiem cietajiem vākiem.
BATERIJAS un AKUMULATORUSUzmanību – šie ir bīstamie atkritumi, kas satur smagos metālus. Aizliegts izmest sadzīves atkritumu konteineros!
DIENAS GAISMAS SPULDZESNepieņem saplēstas, netīras spuldzes.
NOLIETOTAS ELEKTROPRECES – ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas; elektriskās krāsnis/plītis, gāzes plītis, radiatori, ventilatori; putekļu sūcēji, gludekļi, kafijas automāti, dzirnaviņas, tosteri, fēni, bārdas skuvekļi; datori, printeri, monitori, mobilie telefoni; televizori, video un audio magnetafoni, atskaņotāji, radioaparāti; urbji, šujmašīnas, zāģi, elektriskās rotaļlietas utt.Nolietotās iekārtas pirms nodošanas nedrīkst būt izkomplektētas/izjauktas. Piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram ar kineskopu, attiecīgi datoram ar mātes plati utt.
LIELGABARĪTA ATKRITUMUS – mēbeles, matrači, paklāji un citi lielāki sadzīves priekšmeti.Mēbelēm obligāti jābūt izjauktām, lai aizņemtu mazāk vietas konteinerā.
BŪVNIECĪBAS ATKRITUMUS

Nepieņem būvniecības atkritumus, kas satur azbestu (šīferis).

Pieņemšanas ierobežojums = no vienas mājsaimniecības 0,30 m3.

 

Foto: Elita Brovacka