Pirmais koncerts rītausmā pulcē daudz klausītāju

Ceturdien, 16. jūlijā, Skrīverus modināja mūzika – jau pulksten 6 no rīta Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas pagalmā izskanēja sirsnīgs un rītausmai pieskaņots koncerts. To klausīties bija ieradies krietns pulks skrīveriešu, patīkami pārsteidzot idejas autorus un īstenotājus. 

Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Biķerniece atklāj, ka ideju par koncerta rīkošanu rītausmā aizguvusi no šāda veida pasākumiem, kuros būts un kuri ik gadu norisinās gan Francijā, gan tepat Latvijā, piemēram, Ivetas Apkalnas koncerts arī šogad 28. jūlijā pulksten 4 no rīta skanēs Dzintaros.

MUZICĒ Inguna Kronberga (no kreisās), Maruta Mīlīga un Iveta Biķerniece.

Pirmajā rītausmas koncertā Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas jaunizbūvētajā pagalmā muzicēja Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas ritma ansambļa pasniedzēja Maruta Mīlīga ar audzēknēm Lieni Simanoviču un Noru Jungmani, skrīveriete Inguna Kronberga un komponists, pianists Gio Saule. Tas reizē bija arī pirmais pagalma pieskandināšanas pasākums. Kokles skaņas, dzidras balsis, Gio Saules, kuram ir jau 86 gadi, pārsteidzoši virtuozais klavieru solu un joki radīja īpašu gaisotni un mieru. Tik agrā rīta stundā koncertu kopā ar vecākiem noklausījās arī daži mazie skrīverieši.

Tie, kuri tik agri pamodās, noteikti to nenožēloja – koncerts bija sirsnīgs un gaišs. Katrs klausītājs tika mīļi sagaidīts un direktore neslēpa prieku, ka ir tik liela atsaucība. “Esmu sajūsmā! Ļoti izdevies pasākums. Ar atvērtajiem Skrīveru cilvēkiem nemaz nevar neizdoties!” pēc koncerta saka Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas direktore. “Kopš marta vidus droši vien ne tikai es esmu izslāpusi pēc mākslas un kopā būšanas. Mana īpaša pateicība visiem, kuri šodien ieradās koncertā. Esam saņēmuši lielu mīlestības devu – saules un cilvēku – un esam sapratuši, ka ir tikai jādara!”

RĪTAUSMU skrīverieši sagaidīja ar komponista Gio Saules radīto un spēlēto mūziku. Foto – kopā ar Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas direktori Ivetu Biķernieci.

Skrīveros iecerēts četru koncertu “Tikšanās rītausmā” cikls, aicinot ļaudis ar mūziku sagaidīt sauli un reizē izbaudīt dienas un cilvēku pamošanos. Otrā “Tikšanās rītausmā” paredzēta 25. jūlijā, kad agrā rītā  Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas pagalmā muzicēs Kārlis Žols (trompete) un Aigars Paulis (klavieres).

Šis rīts lutināja ar lieliskiem laikapstākļiem, taču, ja būs lietains, koncertu var rīkot arī skolā vai muzicēt uz balkona – piebilst Iveta Biķerniece.

Pēc pirmā koncerta visi, kuri vēlējās, varēja apskatīt skolas telpas un tajās iekārtoto absolventu diplomdarbu izstādi, kā arī izstaigāt Dūju taku, kas nupat iekārtota aiz skolas ēkas, Maizītes upes krastā.

Arī 25. jūlijā Skrīveru Mūzikas un mākslas skolā reizē iecerēta Atvērto durvju diena – skolā šajā dienā apmeklētājus  gaidīs no pulksten 6.00 līdz 11.00.

Vairāk foto no koncerta galerijā: https://www.skriveri.lv/gallery-list/koncerts-ritausma/

Foto: Elita Brovacka.