Pēc laba darba dodas ekskursijā
VIESOS Jaunjelgavas tūrisma informācijas centrā.

“Pavasaros” šai laikā īpaši čakli, ar lielu aizrautību ir notikušas gleznošanas nodarbības projekta “Zemgales pērles Skrīveros”. Dienas centra kamīnzālē arvien vairāk krājas skaisti darbiņi, kurus, protams, vēlāk varēs aplūkot visi skrīverieši. Taču savā čaklumā neatpaliek arī keramikas nodarbību apmeklētājas. Un, lai labāk rokas un pirksti klausīti gan otai, gan mālu veidojot, tika spraigi arī vingrots. 

Jūlija mēnesī fizioterapijas nodarbības pasniedza jaunā (ar tikko saņemtu  Rīgas Stradiņu Universitātes diplomu) fizioterapeite, skrīveriete Evelīna Sendija Čubare. Bet sen zināms fakts, ka pēc labi padarīta darba, pienākas arī neliela atpūta, lai atkal varētu atsākt visas nodarbības ar jaunu degsmi un aizrautību.

Lai arī nelielās ekskursijas diena iesākās drūma un lietaina, likās viss pasākums var neizdoties lietus dēļ, taču jau Koknesē mūs sagaidīja saulīte, košs ziedu paklājs parka centrā, pie dīķiem, pie ūdenskrituma. Atmiņās par seno Koknesi pastaigas laikā dalījās brauciena dalībnieces, jo izrādās gana daudz bijušo koknesiešu, tagad dzīvo Skrīveros. Un katrai bija savs stāsts, savas atmiņas – kur uz zaļumballēm iets, kur bijis pirmais randiņš, kad zudušajā Pērses ūdenskritumā lēkts…

Kāds tika pie veselīgām meža veltēm, kāds aizveda uz Skrīveru dārziem krāšņās un smaržīgās lilijas no koknesietes Skaidrītes dārza.

Brauciena mērķis bija gleznu izstādes apskatīšana Kokneses “Cafe Panna”. Viena no izstādes dalībniecēm ir arī mūsu centra pasniedzēja – Zigrīda, kura iepazīstināja ar izstādes gleznām, to tapšanas vēsturi, autorēm.

Par pusdienu un kafijas pauzi mājīgā zālē ar skaisti dekorētu galdu bija parūpējušās “Cafe Panna” darbinieces un vadītāja Ingūna Grandāne. Liels, sirsnīgs paldies viņām par jauko sagaidīšanu, sapratni, atsaucību un garšīgo mielastu! Ar skaļiem aplausiem un laba vēlējumiem skrīverieši pateicās kafejnīcas kolektīvam.

Pēc tam atsaucīgais un laipnais autobusa vadītājs Ivars visus aizvizināja uz Jaunjelgavu. Fizioterapeites Jurgitas pavadīti, apskatījām senos ebreju kapus. Prātam neaptverami, kā vienā dienā varēja atņemt dzīvību vairāk kā 500 cilvēkiem! Tikai tāpēc, ka viņiem bija nepareizā tautība?

Jaunjelgavas centrā apbrīnojām kuplos hortenziju ziedus, gaumīgi veidoto ziedu paklāju un devāmies apskatīt jauno Tūrisma informācijas centru, kur mūs laipni sagaidīja centra vadītāja Kristīne un interesanti pastāstīja par centra tapšanas vēsturi. Centrā var apskatīt arī skrīveriešu ražojumus, kas, protams, dara mūs lepnus par savu mazo novadiņu! Arī mūsu centrs varēja palepoties ar skaistiem keramikas izstrādājumiem, ko veidojušas mūsu apmeklētājas keramiķes Veldas vadībā.

Nu lūk, pa to laiku piezagās sīks lietutiņš, kas nozīmēja, ka šai reizei gana skatīts. Jaunjelgavas promenādi skatīsim citā reizē!

Paldies visiem skrīveriešiem, pasniedzējai Zigrīdai un darbiniekiem, kurus nebaidīja rīta drūmais lietus mākonis un devās kopīgā izbraucienā!

Dažus ceļojuma mirkļus var aplūkot galerijā: https://www.skriveri.lv/gallery-list/dac-ekskursija-uz-koknesi-un-jaunjelgavu/

Foto: Edvarts Pāvulēns.

Marita Vilcāne,
Skrīveru dienas aprūpes centra vadītāja