IMG_0984

Skrīveru Jaunavas Marijas – Miera Karalienes katoļu draudze aicina Jūs iesaistīties un kļūt par aizbildi jaunam instrumentam novadā – ērģelēm, kuras jau 2014. gada martā labdarības koncertā guva iedzīvotāju ziedojumus un, projektu atbalstot Nīderlandes fondamKNHM un Skrīveru novada domei, šī gada jūlijā tiks uzstādītas un saliktas.

Nīderlandes fonda KNHM projekta ietvaros ērģeļu uzstādīšana plānota no 2014.gada 14.jūlija līdz 25.jūlijam un darbus veiks ērģeļbūvētājs Alvis Melbārdis. Šajā laikā ikviens interesents ir aicināts uz semināriem Skrīveru Jaunavas Marijas – Miera Karalienes katoļu baznīcā:

Piektdiena, 18.jūlijs, pl.18.00 – Alvja Melbārža lekcija par ērģeļu būvēšanas tradīcijām un savu profesiju kādā strādā ērģēļbūvētājs, sniedzot arī paraugstundas strādājot pie Skrīveru instrumenta.

Piektdiena, 18.jūlijs, pl.19.00 – lekcija seminārs skolēniem, draudzes locekļiem un citiem mūzikas mīļotājiem par ērģeļu un ērģeļmūzikas attīstību Latvijā, sniedzot iespēju klausīties ierakstus dažādiem orģinālskaņdarbiem uz dažādiem ērģeļu instrumentiem, rosinot jauniešu vidē apgūt instrumenta spēles apgūšanu.

Svētdiena, 20.jūlijs pl.15.00 – Sv.Mise.

Svētdiena, 20.jūlijs pl.16.00 – 16.40 – Koncerts, piedalās ērģelniece Rudīte Līvmane – Lindenbeka; saksafonists Jānis Jansons; Skrīveru sieviešu vokālais ansamblis „Akcents”, Laima Arcihoviča – flauta.

Pusgada laikā, draudzei aktīvi informējot par ērģelēm Skrīveru novada iedzīvotājus, to uzstādīšanai ir izdevies sarūpēt teju pusi nepieciešamo līdzekļu – 1500 eiro. Kopējā summa, lai pilnībā veiktu arī ērģeļu stabuļu noskaņošanu, ir 3440 eiro.

skriveru gerb knhm_logo_zonder_impuls