Latvijas pirmais Laimes koku parks taps Valdemārpilī

Šī gada 19. septembrī World Cleanup Day jeb Pasaules talkas ietvaros Valdemārpilī taps Latvijā pirmais Laimes koku parks. “Laimes koki” ir biedrības “Lielā Talka” organizētā koku sēšanas un stādīšanas akcija, kuras mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Akcija “Laimes koki” šogad notiek trešo reizi pēc kārtas. Pirmo Laimes parka koku Valdemārpilī iestādīs Lielās Talkas patrons, Latvijas valsts prezidents Egils Levits.

Latvijas Valsts prezidents svinīgā atklāšanas pasākumā iestādīs parkā piecus kokus – ozolus un liepas. Parka atklāšanas un koku sēšanas pasākumā piedalīsies arī Valdemārpils vidusskolas audzēkņi un pilsētas iedzīvotāji. Paredzētais parka lielus ir ap vienu hektāru. Pasākuma noslēdzošajā daļā viesi dosies pastaigā pa Valdemārpils vēsturiskajām apskates vietām un kultūras objektiem, paredzēts apmeklēt arī Valdemārpils vidusskolu.

Akcijas “Laimes koki” mērķis ir, lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par milzīgu nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules klimata un ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Pirmais Laimes koku parks Valdemārpilī ir kā solījums nākotnes paaudzēm kopt un sargāt mūsu dabu un zemi, kopīgiem spēkiem veicinot to apzaļumošanos un atjaunošanos. Pirmo Laimes koku parku Latvijā paredzēts atklāt Valdemārpils centrā, netālu no Valdemārpils vidusskolas.

Lielās Talkas organizatori aicina visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties talkošanas aktivitātēs vai atbalstīt “Laimes koku” akciju, organizējot kolektīvus koku stādīšanas pasākumus. Ja koki tiks stādīti uz pašvaldībai piederošas zemes, tas jāsaskaņo ar attiecīgās pašvaldības koordinatoru.

Laicīgi pieteikt savu koku stādīšanas vietu var Lielās talkas mājaslapā. Par saviem zaļajiem darbiem ikviens ir aicināts dalīties ar Lielo Talku, rakstot uz talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv, vai arī daloties savos sociālajos tīklos izmantojot tēmturus: #Lielatalka #WorldCleanupDay #Laimeskoki;

Jana Kralliša
Lielās Talkas
sabiedrisko attiecību konsultante