Katalogā “Novada garša” – arī Skrīveru uzņēmēji
Skrīveru pārtikas kombinātā piedāvā arī ekskursijas.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra izveidotajā katalogā “Novada garša”, kurā iekļauti mājražotāji un mazie uzņēmumi no visas Latvijas, ir arī seši Skrīveru novada ražotāji. Katalogs tiek papildināts, bet patlaban šajā datubāzē ir apmēram 500 saimniecību.

Katalogā “Novada garša” apkopotas ziņas par vietējās produkcijas ražotājiem. Galvenais kritērijs, lai ziņas par vietējo ražotāju iekļautu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) katalogā www.novadagarsa.lv , ir – lai mājražotāja vai mazā ražotāja piedāvātā produkcija būtu tapusi, izmantojot vismaz 70% vietējas izcelsmes izejvielu, kas izaudzēta pašu saimniecībā vai iegādāta no cita pašmāju ražotāja.

Gards saldējums top tepat Skrīveros.

Kataloga mērķis ir apzināt un vienuviet apkopot Latvijas mazos ražotājus, mājražotājus un ar laiku arī ēdinātājus, tādējādi radot regulāri aktualizējamu datubāzi, kas ļautu sabiedrībai iepazīt pašmāju ražotājus un viņu piedāvājumu. Patlaban katalogā apkopotas teju 500 saimniecības un to saraksts tiek papildināts katru dienu.

Katalogā “Novada garša” iekļautas arī sešas Skrīveru novada saimniecības:

  • Skrīveru pagasta zemnieku saimniecība Jaundimdāni – piedāvā mājas sieru un mājas kūpinājumus.
  • “Skrīveru mājas saldējums” (SIA “Rozīne”) – ģimenes uzņēmums, kurā gatavo dabīgu saldējumu.
  • “Sulu Māja” (SIA “Zeme.LAB”), kurā piedāvā gardās sulās pārvērst ābolus, bumbierus, ogas un dārzeņus.
  • Ģ. Kaķa zemnieku saimniecība “Bariši” – neliela ģimenes saimniecība, kas nodarbojas ar dārzeņu un zemeņu audzēšanu, produkciju pārdod tirgos un saimniecībā uz vietas.
  • SIA “Skrīveru pārtikas kombināts” – skrīveriešu ģimenes uzņēmums, kas pēc sendienu receptēm ražo īstas un izcilas konfektes “Gotiņa” un citus saldumus. Uzņēmums saņēmis kultūras zīmi “Latviskais mantojums”.
  • J. Vaivara zemnieku saimniecība “Ragāres” – bioloģiskā saimniecība, kurā aug ābeles, bumbieres, plūmes, dažādi eksotiskie augļu koki, te audzē arī garšaugus un zāļu tējas. Uzņēmums 2019. gadā ieguvis laureāta titulu nominācijā “Bioloģiskā lauku saimniecība”.

Izmantojot katalogā pieejamo informāciju, pircējs var saņemt kvalitatīvu produktu, vienlaikus atbalstot vietējo zemnieku un reģiona ekonomiku, kā arī lauku attīstību. Savukārt ražotājs ar kataloga starpniecību var atrast jaunus klientus, nodrošinot iztiku savai ģimenei, kas savukārt ļauj dzīvot saskaņā ar paša izvēlēto dzīvesveidu.

Katalogs pieejams vietnē: www.novadagarsa.lv

Savukārt arī citi novada mājražotāji, pārstrādātāji un zemnieki aicināti sūtīt pieteikumus ar vēlmi iekļaut ziņas par savu saimniecību katalogā. Pieteikumus sūtīt uz e-pastu: novadagarsa@llkc.lv.

Foto no kataloga www.novadagarsa.lv.