Karogu brauciens Skrīveros
Titulattēlā izmantots kadrs no Līgas Ondzules Facebook lapā publicētā video.

Jau otro gadu skrīverieši svinēja Latvijas dzimšanas dienu, dodoties Karogu braucienā. Brauciena dalībnieki bija īpaši gatavojušies, pie automašīnām plīvoja Latvijas karogi, daži turēja lielos karogus garā kātā pa auto logu, vairākām mašīnām priekšā un sānos bija pielikti karogi un sarkanbalti sarkanas lentas, vēl citas mašīnas bija rotātas ar gaismas virtenēm.  SAC “Ziedugravas” busiņš bija rotāts arī ar iestādes karogu. Braucienā cilvēki devās gan individuāli, gan ar visu ģimeni, pat četrkājainajiem draugiem.

Sākuma posmā tika saskaitītas 94 automašīnas, taču automašīnas pievienojās kolonai gandrīz visā brauciena laikā.

Vispirms mašīnas no “Klidziņas” devās uz Zemkopības institūtu. Tas bija vienreizējs skats, kas pavērās no kalna, kad gara auto straume ar ieslēgtām avārijas gaismām virzījās kalnup! Tālāk maršruts veda pa J.Purapuķes, A.Upīša ielu, garām kultūras centram tad pa Sporta ielu, līdz Dzelzceļnieku ielai, tālāk pāri dzelzceļam, uz Birzes ielu, līdz Pīlādžu ielai, nogriezās uz Draudzības ielu, tad uz Robežu un Daugavas ielu. Tālāk brauciens virzijās gar “Apsēniem” uz Dīvajas ielu un tad pa Daugavas ielu atpakaļ uz “Klidziņu.”

Pirms brauciena šoferīšiem tika izdalīta brauciena shēma un pirmās mašīnas tālruņa numurs, gadījumam ja rodas kāda aizķeršanās vai piespiedu apstāšanās. Tāpat kā pagājušo reizi, daļai mašīnu nācās apstāties pie dzelzceļa pārbrauktuves.  Tad uzreiz tika paziņots pirmajai mašīnai, kas atpalikušo kolonu gaidīja un  svētku brauciens varēja doties tālāk.

Paldies visiem skrīveriešiem, kas braucējus sveicināja māju logos, pagalmos, uz ielas, lielākos un mazākos pulciņos! Sagaidītāji gan ar gaismiņām, svētku karogiem, gan tāpat mājot, sumināja brauciena dalībniekus. Īpašs paldies mazajai meitenītei kura Pīlāžu ielas posmā drosmīgi brauca kolonai pa priekšu ar savu divriteni, pie kura bija piestiprināts Latvijas karogs!

Garāmbraucēji signalizēja visiem sagaidītājiem un tas radīja vienotības un prieka sajūtu.

Paldies Lienai Valdmanei-Girgersonei par spožajām svecītēm visā brauciena maršrutā, tas papildus radīja svētku sajūtu Skrīveros!

Paldies Santai Kalējai un Līgai Ondzulei par uzņemto un Facebook vietnē ievietoto Karogu brauciena video!

Paldies visiem, ka piedalījāties, atbalstīja un līdzi juta! Paldies, ka radījāt svētkus sev un citiem! Un bija patiešām ļoti skaisti!

Tiksimies 2022.gada 18.novembrī!