Ir mūsu skolā talanti!

Ikdienā mēs paskrienam garām saviem skolas biedriem, īstiem talantiem. Šoreiz par 8.b jaunieti , kuram brīva laika vispār nav, bet izdara ļoti daudz. Valts Vekters, no kura varētu mācīties ne tikai vienaudži, bet arī dažs labs pieaugušais.  Viņa  aizraušanās  ir nopietna nodarbošanās. Valts piekrita mūsu sarunai skolas avīzei ”Skrīks”/Skrīveru Laiks.(turpmāk S.)

S. Pastāsti, Valt, kā Tu nokļuvi Skrīveros, Andreja Upīša vidusskolā?

Valts Vekters/turpmāk V.V./- Esmu dzimis un audzis valmierietis. Pirms dažiem gadiem ģimene iegādājās lauku īpašumu Skrīveru tuvumā. Tur mēs pavadījām brīvdienas un vasaras, līdz pagājušajā vasarā pārcēlāmies uz Skrīveriem pavisam.

S. Kā Tu spēj apvienot mācību darbu un treniņus?

V.V. Treniņus apmeklēju nedēļas nogalēs, brīvlaikos un attālināto mācību laikā, jo treniņi notiek Valmierā. Meklējām iespējas airēšanas treniņiem arī Skrīveru pusē, bet diemžēl neatradām nevienu vietējo airēšanas entuziastu.

S. Pastāsti, lūdzu, kā izvēlējies airēšanas slalomu?

V.V. Mācījos  5.klasē,  kādu dienu kopā ar mammu devāmies izbraucienā pa Gauju ar vietējo Gaujas tramvaju (kuģītis, kas vizina cilvēkus ekskursijā pa upi)  un redzēju, kā notiek airēšanas treniņi Kazu krācēs. Man patika, kā tas izskatījās, un lūdzu mammai, lai ļauj man pamēģināt. Aizejot uz pirmo treniņu, jau sapratu, ka ļoti patīk un gribu turpināt. Treniņi notiek visu  gadu, ja vien upe nav aizsalusi (arī ziemā). Ja upe aizsalusi, tad slēpojam, peldam baseinā, spēlējam komandu spēles sporta zālē.

S. Kā norisinājās jaunatnes Eiropas sacensības airēšanas slalomā Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā, kurās guvi tik izcilus rezultātus?

V.V. Piedalījos starptautiskajās sacensībās ‘Nordic cup’, kuras norisinājās vairākās valstīs -Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā. Katrā valstī notika divas kārtas, kopā sešas sacensības.  Man izdevās piedalīties visās un iegūt labus rezultātus. Sacensību kopvērtējumā ieguvu 2. vietu U-14 grupā. (Zviedrijas kārtās guvu 3. vietu.)

S .Kādi Tavi Jaunā gada plāni sportā?

V.V. Mani plāni ir piedalīties nākošā gada ‘Nordic cup’ sacensībās un gūt tikpat augstus rezultātus. Skolā iesaistos handbolā, jo vēlos apgūt arī šo “Skrīveru nacionālo sporta veidu”.

S. Man personīgi ir paniskas bailes no ūdens, bet Tev noteikti nav. Vai airētājam ir jābūt labam peldētājam arī?

V.V. Kopš pirmās klases nodarbojos ar peldēšanu, un mani vienmēr ir piesaistījuši ūdens sporti. Airētājam nav jābūt labam peldētājam, bet nedrīkst baidīties no ūdens, jo katrā bīstamā situācijā jāspēj ātri reaģēt un jāprot pielietot pareizo tehniku, lai sevi izglābtu un veiksmīgi izkļūtu no ūdens. Man patīk būt ūdenī neatkarīgi no laikapstākļiem- gan martā, gan decembrī un, protams, vasarā, kad pēc treniņiem mums ir savas izklaides, kad ar citiem airētājiem upē burtiski dzīvojam.

S. Ko Tu dari brīvajā laikā, kādi ir Tavi hobiji?

V.V. Brīvajā laikā pastaigājos kopā ar mazo māsu, spēlēju datorspēles un apgūstu programmēšanu.  Patīk tehniskas lietas- salabot kādu ierīci un salikt mēbeles. Protams, arī laukos ir ko darīt, palīdzu ģimenei mājas būvniecībā un teritorijas sakopšanā.  Patīk šad tad rosīties virtuvē un pagatavot ko garšīgu. Vasarā izmēģināju niršanas piedzīvojumu tepat, Latvijā, Slokas karjerā. Iespējams, man būs jauna aizraušanās 🙂

S. Novēlu Tev, lai īstenojas visas ieceres un uzvarām bagātu Jauno gadu! Tavs vēlējums vienaudžiem Jaunajā gadā?

V.V. Novēlu izmantot visas iespējas sevis attīstībai un pilnveidošanai, lai apgūtu ko jaunu un lietderīgi pavadītu laiku, kad mums visiem ir daudz ierobežojumu.

S. Paldies par sarunu!