AUSV sadarbībā ar skolas padomi un novada domi aicina uz VECĀKU SKOLU

VECĀKU SKOLA  – pirmā tikšanās notiks š.g. 30.novembrī pl.12:00 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā ar lekciju “Gudrs vecāks – laimīgs bērns”

Skolas direktora  Alda Rakstiņa iedvesmota un Skolas padomes vecāku atbalstīta, ar pārliecību, ka mūsu laimīgas un veiksmīgas dzīves stūrakmens ikvienam ir ģimene,   oktobrī aktīvi uzsāku darboties pie projekta īstenošanas. Kopīgi ar Skolas padomi izvērtējām aktuālās tēmas – vecāku un bērnu attiecību jautājumus, kurus vēlētos izprast un risināt gudri, draudzīgi un ar labu rezultātu. Tā nonācām pie pirmās lekcijas tēmas: “Gudrs vecāks – laimīgs bērns”.

Vecāku skola noteikti iedos ko labu un vērtīgu ikvienam vecākam. Šādas tikšanās, zināšanu un pieredzes apmaiņa dod iespēju uzlabot savu un savas ģimenes dzīves kvalitāti un labsajūtu, izaicinot sevi uz praktisku darbošanos un darīšanu, galu galā sākt darīt un testēt, kas der man un manai ģimenei no ieteiktā un uzzinātā. Vecāku skolā vecāki apgūs to, kā paveikt vairāk, apzinoties savu pilno potenciālu un spējas! Esmu pārliecināta, ka tie vecāki, kuriem svarīga ir laimīga ģimene un attiecības ģimenē un kuri pamēģinās, neslinkos un darīs, tiem ir iespēja izmainīt daudzas lietas ģimenē uz pozitīvo pusi, apmeklējot Vecāku skolu.

Visu nevar iemācīties iepriekš un vienas bērnu audzināšanas formulas nav. Svarīgi ir izzināt savu pieeju un meklēt jaunas idejas. Pašiem apzināties sevi un atrast veidu kā būt stabilam, harmoniskam kā mammai vai tētim un pielāgot sev šos izaicinājumus, iespējas.

Mūsu, vecāku, galvenais uzdevums ir attīstīt sevi atbilstoši laikmetam, jo tikai tā mēs spēsim bērniem iedot to, kas viņiem nepieciešams šodien. Ikdienā mēs bieži vien nepamanām, ka ar savu pārlieku lielo mīlestību un rūpēm panākam pretējo efektu. Gribam it kā vienu, bet sanāk pavisam kas cits…

Stabilu pamatu ielikšana un attiecības ar bērniem – tā ir mūsu atbildība. Ceļš, pa kuru viņi ies savā dzīvē – tā ir viņu izvēle. Mēs varam dot pašu labāko, bet nekad nevaram būt pārliecināti par gala rezultātu. Tāda ir pasaules kārtība. Ir tikai jautājums – ko un kādā veidā mēs varam saviem bērniem dot, lai dzīves ceļa izvēle viņiem būtu saprotama, apzināta un viegla. Bērnu audzināšana? Vai tomēr vecāku pienākums ir sevis izglītošana?

Meistarklases saturs

Par ko – kā izaudzināt cilvēkus. Pirmais solis-apzināties ko darīt tagad, lai mūsu bērni izaugtu par veiksmīgiem cilvēkiem.

Mērķis – Izanalizēt un Saprast, ko mēs varam darīt savādāk jau šodien

Pēc šīs meistarklasē Tu:

  1. Apzināsies mūsdienu tendences, kā arī jaunākās un efektīvākās metodes vecāku un bērnu mijiedarbībai.
  2. Iespējams, spēsi palūkoties pavisam citām acīm uz attiecībām ģimenē un komunikāciju ar bērnu. Ar konkrētiem piemēriem, situācijām un dzīves realitāti gūsi atgriezenisko saiti par to, ko dari lieliski un kur ir tava izaugsmes zona attiecībās ar bērnu.
  3. Gūsi iespēju paņemt pauzi ikdienas steigā, lai aizdomātos par svarīgākajiem cilvēkiem tavā dzīvē – savu ģimeni! Ko darīt? Kā darīt?
  4. Uzzināsi trenera un treniņa dalībnieku atklāsmes par bērnu audzināšanas metodēm, komunikāciju, mijiedarbību. Dažādi viedokļi, atšķirīgi skatījumi, „pareizās un nepareizās” pieejas – milzum daudz ideju savas taisnības un patiesības meklējumiem!
  5. Iedvesmosies pāršķirt jaunu lappusi attiecībās ar bērnu – radošas idejas, pozitīvas emocijas un paša radīta iniciatīva.

Dalībnieki:  pirmkārt jau tas ir seminārs vecākiem, kuriem ir bērni jebkurā vecumā, arī vecvecāki, skolotāji un visi tie, kam ir svarīgi veidot kvalitatīvas attiecības ar bērniem.

Tavi ieguvumi no treniņa?

  1. Uzzināsi kā pilnveidot savstarpējo mijiedarbību, komunikāciju ģimenē un padarīt kopā pavadīto laiku par krāšņu un atmiņā paliekošu notikumu.
  2. Sapratīsi, kas ir atšķirīgais audzināšanā toreiz un tagad. Kā mainīties līdzi laikam un nodrošināt mūsdienām atbilstošu audzināšanu un komunikāciju ar bērnu.
  3. Uzzināsi svarīgākos punktus un procesus, kam pievērst uzmanību un kas jāzina katram vecākam. Precēm ir instrukcijas, bērnam tādas nav!
  4. Bērns ir vecāku kopija. Ja vēlamies, lai viņš mainītos, ir jāmainās pašiem!
  5. Kā atbalstīt savu bērnu mūsdienu digitālajā un skarbajā pasaulē.

 

Info  mājas lapā: https://www.lecever.lv/jaunumi/params/post/1285232/vecakiem-par-berniem

 

Video par meistarklasi: https://www.youtube.com/watch?v=9K8lV9e7XMU

Video par šo tēmu:

https://www.youtube.com/watch?v=aM7zIymr5yo&feature=emb_title

https://www.youtube.com/watch?v=iPjdZJIk8uc

https://www.youtube.com/watch?v=cw8tYdtdrtA