Aizvadīta nometne “Iespēja 2019”

No 17. līdz 19. Jūnijam, Ogresgala pagasta viesu namā “Debesu bļoda”,  notika jau sestā starptautiskā sportisko un radošo aktivitāšu nometne pilngadīgām personām ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem “Iespēja 2019”.

Nometnē tikās cilvēki ar invaliditāti no Ogres dienas centra “Saime”, Lielvārdes un Skrīveru dienas sociālās aprūpes centriem, Ikšķiles, biedrības “Cerību spārni” Siguldā, biedrības “Atbalsts jauniešiem invalīdiem” Stoļinas pilsētā Baltkrievijā, brīvprātīgie jaunieši, kolēģi no Kijevas Ukrainā un Anīkščiem Lietuvā, kā arī dienas centru vadītāji, darbinieki un atbalsta personas.

Pirmā diena nometnē bija sportisko aktivitāšu diena, kurā mūs apciemoja muitas kinologi ar saviem suņiem un ļāva mums vērot suņu paraugdemonstrējumus. Tā noslēdzās ar  florbola kluba “Lielvārde/ Fat Pipe” pārstāvju apciemojumu, kuri līdzi bija paņēmuši arī šosezon izcīnīto Latvijas čempionu kausu, kas izraisīja neviltotu interesi dalībniekos.

Otrajā dienā darbojāmies radošajās darbnīcās, apgūstot  dejas, teātra un mūzikas mākslu, ko pasniedzaprofesionāls teātra režisors, speciālais pedagogs no Kijevas (Ukraina) Vitālijs Ļubota, Nometni arī apciemoja  kanisterapeite Solvita no Lielvārdes ar suni Deiziju (Deisy) un saviem palīgiem zooterapijā – bārdaino agāmu un Āfrikas pundurezīti.

Dienas noslēgumā, vislielāko prieku sagādāja biedrības “Gaisa baloni” komandas sagatavotais  pārsteigums. Nometnes teritorijā nolaidās gaisa balons, kurā ikvienam bija iespēja tajā iekāpt un vērot apkārtni.

Trešajā nometnes dienā,  bija iespēja nofotografēties fotostūrītī, par ko bija parūpējies “Skolu foto”. Bet pirms fotografēšanās,  brīvprātīgās jaunietes no Lielvārdes saposa  nometnes dalībnieces.

Nometnes noslēgumā tika sniegts kopējs priekšnesums, kas tika sagatavots darbojoties radošajās darbnīcās, cenšoties rast atbildi uz jautājumu, vai cilvēkiem ir spārni un kāds ir to noslēpums?

Liels paldies brīvprātīgajiem jauniešiem, kuri bija neatsverams dalībnieku atbalsts, Sanijai Vasiļjevai, Janai Ivanovai, Anitai Rudzītei, Aivijai Gribuškai, Beātei Bobrovai, Diānai Ložkinai, Samantai Mudelei, Artim Vasiļevskim, Matīsam Mazulim, Vendijai Staltmanei, un Arsēnam Bereznijam no Kijevas.

Par sportiskajā aktivitātēm rūpējās biedrība “Nora”, fizioterapeite Jurgita Gruberte un sporta dienu vadīja Ēriks Loks, bet par vakara ballītēm nometnē brīvprātīgi rūpējās Roberts Gobziņš, UFO un Andris Priedītis.

Liels paldies arī Skrīveru atbalstītājiem, Skrīveru novada pašvaldībai, Skrīveru pārtikas kombinātam, par saldumiem un Agnesei Leitānei, par oriģinālajām medaļām.