Voldemārs Ozoliņs

Jautājums:

Vēlos turpināt iepriekš uzdoto jautājumu par iespēju novietot ceļa zīmi ar ātruma ierobežojumu 70 km/h ceļa posmā no krustojuma aiz Andreja Upīša muzeja līdz apdzīvotās vietas beigām. Nebūt nevienam negribu tagad uzspiest un sacelt visus kājās, bet par cilvēku labklājību un drošību domājam ļoti maz. Kā jau iepriekš minējāt, ka negribētu atrasties gājēju vietā, kad garām traucās mašīnas, un tam nav nozīmes – vai brauc ar 50 km/h vai 70km/h. Arī šinī situācijā cilvēkam ir apdraudēta dzīvība, īpaši ziemas periodā. Par to pats es esmu pārliecinājies, jo agri no rīta braucu uz darbu. Par izbrauktuvēm no pagalmiem – Lielvārdē tādu ir trīs reizes vairāk nekā Skrīveros un nav nekādu problēmu. Atšķirība ir tāda, kad tur cilvēki ir par to padomājuši un uztaisījuši ietves gājējiem. Kādas problēmas ir to ierīkot? Tad cilvēkiem būtu droši staigāt pa šo ceļa posmu jebkuros laika apstākļos un auto būtu atdalīti no gājējiem.

Skrīveru novada domes Vides pārvaldības speciāliste Liena Valdmane-Girgensone

Atbilde:

Patlaban šajā ceļa posmā ir zīme ar ātruma ierobežojumu 50 kilometru stundā, un uzskatām, ka tas ir labākais variants šajā ceļa posmā.

Skrīveru novada dome vairākkārtīgi ir aktualizējusi nepieciešamību veikt šī ceļa posma sakārtošanas darbus. 2019.gada maijā tas tika iezīmēts Latvijas pašvaldību savienības un biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” kopīgajā aptaujā par neatliekamiem  darbiem reģionālajos autoceļos, kur tika norādīts, ka šis ceļš ir kritiskā stāvoklī.  2020. gada martā autoceļš P32 tika iekļauts sakārtojamo autoceļu sarakstā saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, un ceļa stāvoklis tika norādīts kā ļoti slikts.

Šobrīd, strādājot pie Zemgales plānošanas reģiona attīstības programmas 2021-2027 gadam, esam iesnieguši informāciju par nepieciešamību izbūvēt arī gājēju un velosipēdu celiņu gar ceļu P32 no Purapuķes ielas līdz “Klidziņai”. Šī ceļa sliktais stāvoklis vairākkārtīgi ir aktualizēts arī pārrunās ar VAS “Latvijas Valsts ceļi”. Tieši VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē tam piešķirto finansējumu un plāno autoceļu attīstību.

Skrīveru novada dome arī turpmāk norādīs uz nepieciešamību atjaunot šo ceļa posmu un izbūvēt gājēju un velosipēdu celiņu, lai uzlabotu satiksmes drošību, taču  pašvaldība nav tiesīga tam veikt jebkādus uzlabojumus.