Viktors Savčenkovs

Jautājums:

Informēju Skrīveru domes atbildīgās amatpersonas, ka Zemkopības institūtā regulāri notiek bīstami ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, kas var novest pie nelaimes, it īpaši tumšajā laikā. Iedzīvotāji Rīgas-Daugavpils šoseju šķērso neatļautā un bīstamā vietā – pa ierasto maršrutu, iepretim A. Purapuķes ielai. Iedzīvotāji pārkāpj ceļa norobežojošo barjeru, tad pāriet pāri šosejai un turpina ceļu uz Skrīveriem pa A. Purapuķes ielas ceļmalu līdz trotuāram. Šos pārkāpumus izdara gan skolnieki, gan pieaugušie, cerot ieekonomēt laiku.

Lūdzu ierobežot iespēju konkrētajā vietā pārkāpt barjeru, uzstādot papildus ierobežojošu līdzekli vai ko līdzīgu. Tādejādi viņi būs spiesti pārvarēt slinkumu un aiziet 100 metrus tālāk, lai šķērsotu šoseju atļautā un drošā vietā, neapdraudot sevi un autovadītājus. Aicinu domi rīkoties, pirms notiek nelaime.

Uldis Riekstiņš, Skrīveru novada domes izpilddirektors

Atbilde:

Jautājumu par iespēju izveidot papildus ierobežojumus pie Rīgas –Daugavpils šosejas Zemkopības institūtā Skrīveros uzdevām valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts ceļi” amatpersonām. Saņemta atbilde, ka uzņēmums neplāno šajā vietā ierīkot papildus norobežojumus, jo barjera jau ir ierīkota. Cilvēkiem vajadzētu to ievērot un šoseju šķērsot vietā, kur tas ir paredzēts.

Skrīveru novada dome nesaskata iespēju uzbūvēt vēl augstāku norobežojošo barjeru, lai gājējiem nebūtu iespēju to pārkāpt. Tāpat ir novērots, ka gājēji šķērso brauktuvi esošās barjeras galos, kas liecina par nepieciešamību ne tikai paaugstināt, bet arī pagarināt barjeru līdz gājēju pārejām.

Lūdzam iedzīvotājus – mazus un lielus – ievērot noteikumus un šoseju šķērsot tikai pa gājēju pāreju. Būsim atbildīgi par savu un citu cilvēku drošību un dzīvību!