Voldemārs Ozoliņš

Jautājums:

Vai ceļa posmā no krustojuma aiz Andreja Upīša muzeja līdz apdzīvotās vietas beigām nevarētu novietot ceļa zīmi ar ātruma ierobežojumu 70 km/h?  Šis ceļa posms ir diezgan vienmuļš. Piemēram, Lielvārdē, braucot uz Rīgu, ir šāds ātruma ierobežojums un ir ļoti labi. Var būt, kad šo domu varētu apsvērt, un es domāju, kad neesmu vienīgais, kas piekristu šādam risinājumam.

Vides pārvaldības speciāliste Liena Valdmane-Girgensone

Atbilde:

Protams, par šo jautājumu lemtu uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi”, tomēr diez vai to vajadzēt rosināt. Šajā ceļa posmā nav izbūvēts gājēju celiņš, bet gājēju plūsma ir aktīva. Turklāt ceļa nomale, pa kuru pārvietojas gājēji, ir šaura un ziemā netiek regulāri notīrīta, tādēļ gājēji bieži pārvietojas pa brauktuvi. Ja vērtējam subjektīvi, es pati noteikti negribētu iet pa šī ceļa nomali, kad garām ar ātrumu 70 kilometru stundā brauktu kravas auto vai autobuss.

Pieminētajā Lielvārdes ceļa posmā paralēli ceļam ir izbūvēts gājēju -velosipēdistu celiņš, kas atrisina drošības jautājumu. Turklāt Lielvārdē minētais ceļa posms ir taisns, savukārt Skrīveros – līkumots un nav labi pārredzams.

Šajā ceļa posmā ir daudzas nobrauktuves uz privātīpašumiem un nesen jau notika ceļu satiksmes negadījums. Respektīvi – palielinot ātrumu, tikai radīsim risku tiem vadītājiem, kuri uzbrauc vai nobrauc no šī ceļa, kā arī gājējiem.