Tūrisms

turismsSkrīveru Tūrisma informācijas punkts

Tālr. 25661983

E-pasts: tip@skriveri.lv

Maksa  par pašvaldības gidu pakalpojumiem Skrīveru tūrisma maršrutos

Grupai līdz 20 cilvēkiem par 1 stundu 8 euro (+ PVN)
par katriem 5 dalībniekiem virs 20 piemaksa 1,50 euro (+ PVN) par 1 stundu
ar pavadoni pa velomaršrutiem par 1 stundu 1,50 euro (+ PVN)

Naudu var ieskaitīt Skrīveru novada domes kontā, iemaksāt kasē vai ekskursijas vadītājam, kurš izsniedz maksātājam stingrās uzskaites darījumu apliecinošu kvīti.

 

Ziemas mīļi – Skrīveru iedzīvotāji izveidojuši īpašas distanču slēpošanas shēmas – aicinām ielūkoties sadaļā “Aktīvā atpūta”!

Tūrisma sezona Skrīveros noslēdzas ar orientēšanās spēli Skrīveru dendroloģiskajā parkā

2016. gada 9. decembrī Skrīveros noslēdzās tūrisma sezona, izspēlējot orientēšanās spēli šā gada jubilāra Skrīveru dendroloģiskā parka – teritorijā. Pasākumā piedalījās Latvijas jaunieši, kuri , izejot 15 kontrolpunktus pa izgaismoto Brīvības cīņu ceļu, atbildēja uz dažādiem sarežģītiem jautājumiem, izrādīja kolektīvo garu, pārvarot  daļēji aizaugušos I pasaules kara ierakumus, izrādot kolektīvisma garu, veiklību un attapību.

Tieši pirms 100 gadiem  šajā reģionā notika  sīvākās kaujas, kas cilvēku sirdīs un prātos atstāja neizdzēšamas rētas- zaudēti dēli, tēvi un vīri, sagrautas un nodedzinātas dzimtu mājas, karaspēka vienību izbraukātie ceļi un saārdītie lauki. Postaža un  sāpes.

Katra novada ļaudīm jāzina  savas dzimtās puses vēsture, jo katrs novads  ir kā visas Latvijas  sirdsapziņas  gabaliņš neatkārtojamā  Latvijas vitrāžā-skaistā un trauslā.

Jaunieši, kuri piedalījās šajā pasākumā, ir ieguvēji – viņi  pārliecinājās par savām zināšanām  Latvijas vēstures un literatūras jautājumos, iepazina Eiropas mēroga unikālāko parku-Skrīveru dendroloģisko parku, kas arī  skarbajos ziemas apstākļos apbur ar dažu labu pārsteigumu.

 

 

 

LOGO peleks (1)

 

IK radošā darbnīca „Daugava”

IK radošā darbnīca „Daugava” atrodas vēsturiskajās Skrīveru ugunsdzēsēju depo telpās. Šeit iespējams iepazīties ar sietspiedes procesu, tekstila apdrukas iespējām, keramikas izstrādājumu izgatavošanu un dizaina flīžu dekorēšanu.  Tiek realizēti individuāli un interesanti projekti, izmantojot sietspiedes tehnikas priekšrocības.

Apmeklētājiem

piedāvājam iegādāties suvenīrus un dizaina lietiņas, kā arī meistarklases tekstila apdrukā. Interesentiem

 iespējams pašiem iemēģināt roku sietspiedes drukas tehnikā, apdrukājot auduma maisiņus. Iepriekš vienojoties, piedāvājam izveidot trafaretu ar Jūsu izvēlēto attēlu.

Iespējams uzņemt grupas līdz 15cilvēkiem. Pirms viesošanās darbnīcā, noteikti jāpiesakās telefoniski vai rakstiski.

Adrese: Daugavas iela 70, Skrīveri, Skrīveru novads

Tel. +371 28386655

e-pasts: radada.monta@gmail.com

FB: www.facebook.com/radadau/

2Z8A0309

IMG_3257

 

 

Ūdens motosporta klubs “ART Racing”

scan0001 scan0002

 

 

 

Kureliešu piemiņas vietaIMG_1661[1] Skrīveros

Kureliešu kustība aizsākās 1944. gada 28. jūlijā Skrīveros „Robežu” mājās. Pulcējās karavīri un jaunieši, tika izveidots vairāku simtu liels, tā sauktais Skrīveru bataljons. Pēc Skrīveru pensionāru ierosinājuma un ar daudzu ziedotāju un labvēļu atbalstu Skrīveros pie ceļa „Dīvajas iela-Mucenieki”, kas ved uz Robežu mājām, ir tapusi piemiņas zīme kureliešiem.

Par kureliešu kustību Skrīveros un traģēdiju Kurzemē labprāt pastāstīs izcils vēstures zinātājs Pēteris Mozulis, zvanīt mob. 26374155 !