No sestdienas, 16., līdz ceturtdienai, 21. jūnijam, ar tēmu “Ziedēšana. Jāņi” visu Latviju pieskandinās Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. 19. jūnijā pasākumi notiks Aizkrauklē. 

 

Muzikantu un Stāstnieku saiets “Ziedu raksti”

Programmā

Aizkraukles vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos”, ābeļdārzā

12.00 – sasveicināšanās koncerts “Lejas Ziedu atmiņas un Līgo gaviles Kalna ziedu sētā” spēlē kapela “Karikste” un visi svētku dalībnieki.

13.00 – stāstu pēcpusdiena. Savus neaizmirstamos stāstus mums paudīs 3 stāstnieces Karīna Tšolla (Austrija), Karla Krausa (Vācija) un Maja Bumberāka (Ungārija), tulkošana būs nodrošināta. Lietus gadījumā – izstāžu namā.


Aizkraukles vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos”, izstāžu namā

Limbažu Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna” darbu izstāde “Daba krāso, Dzilna auž”.


Kultūras namā

14.00 – pastalu darināšanas meistarklase. 3-4 stundās visiem kursu dalībniekiem būs iespēja tikt pie sevis paša gatavotām krāsainām vai klasiskām pastalām un zināšanām par šo seno apavu izgatavošanu un īpatnībām.

Lai pieteiktos uz pastalu meistarklasi, jāraksta ziņa uz turisms@aizkraukle.lv, norādot, kādā krāsā labāk gribētu darināt pastalas. Lūdzam norādīt arī savu apavu izmēru.
Iepriekšēja pieteikšanās – obligāta.

Daugavas krastā pie kultūras nama

14.00 – 19.00 – iespēja vizināties ar vikingu liellaivu “Nameisis”

17.00 = koncerts  “Saules kokam ziedi plauka”. Kopīga pirmsjāņu ziedēšana un ziedu rakstu stāsti vainagos, villainēs, likteņos, dziesmās un dančos. Viss muzikantu un stāstnieku koncerts ir stāsts – par tradīcijām, par mūziku, par stāstīšanu. Pat ja nekas netiktu runāts. Jo muzikantam jau ir tā iespēja radīt stāstu bez vārdiem. Gan jautru, gan nopietnu.

Koncertā piedalās:  kapela “GŁADKA” ( Polija), Braiens un Klēra Volmeri ( ASV), Latvijas folkloras kopas “Brička” (Ķekava), “Cielava” (Salacgrīva), “Dandari” (Rīga),  “Garataka” (Rīga), “Josta” (Lielvārde), “Liepu laipa” (Jumprava),  “Savieši” (Rīga), “Senleja” (Sigulda), “Talsu trimiš” (Talsi), , “Tarkšķi” (Iecava) , muzikanti stāstnieki Aivars Katajs-Paeglis (Skrīveri) un Pēteris Justs (Dekšāres).

19.00 – folkloras uzvedums “Brōleišam lela tolka” –  folkloras kopa “Rikavieši”.

20.00 – lustīga sadancošanās un saspēlēšanās, spēlē  “Brička” (Ķekava), “Cielava” (Salacgrīva), “Dandari” (Rīga),  “Josta” (Lielvārde),  “Savieši” (Rīga), “Talsu trimiš” (Talsi).

16.00 – 23.00 – amatnieku un zemnieku produkcijas tirdziņš.

 Ieeja pasākumos bez maksas.