Biedrība “Zaļais pulss” Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros 2018. gada rudenī ir realizējusi projektu “Kalnmuižas (Apaļā) ezera mākslinieciska izgaismošana, izmantojot saules enerģiju” (projekta Nr. 17-04-AL08-A019.2202-000007).

Projekta realizācijas rezultātā tika izgaismots Kalnmuižas ( Apaļais) ezers, saliņa un tiltiņš uz saliņu ar krāsu efektiem. Enerģiju kopējai apgaismei nodrošina saules bateriju komplekss. Saliņa tiek izgaismota ar triju krāsu – zaļā, sarkanā, zilā LED prožektoriem uzstādītā režīma. Prožektori ir novietoti tā, lai izgaismotu kokus un veidotu atspulgu ūdenī. Uzejot uz saliņas, uz kustību un siltumu reaģējošs sensors ieslēdz uz 4 minūtēm apgaismojuma prožektoru, kurš izgaismo uz salas esošo atpūtas vietu. Tiek izgaismotas arī uz salas vedošā tiltiņa margas.

Uz saliņas tika uzstādītas arī videonovērošanas kameras, lai novērstu prettiesiskas darbības attiecībā uz uzstādītajām ierīcēm.