30.augustā – brīvdabas kino vakars Skrīveros

Jau otro gadu ikviens ir aicināts piedalīties brīvdabas kino vakarā, kurā filmu varēs vērot ērti iekārtojoties savās mašīnās. Skrīveru novads ir viena no retajām vietām Latvijā, kur tiek organizēts tā sauktais “drive-in theater”. Par vietu kino baudīšanai esam izvēlējušies laukumu bijušajā Zemkopības institūta estrādē (aiz dzīvojamās mājas “Zemkopības institūts 1”).  Filmu izvēlējāmies ar iedzīvotāju palīdzību sociālā tīkla Facebook lapā “Skrīveru novads”, kurā bija iespēja nobalsot par vienu no četrām piedāvātajām filmām. Visvairāk balsu ieguva Alises Zariņas filma “Blakus”. Tādēļ tiekamies 30.augustā, lai kopā noskatītos šo filmu un pakavētos vasaras atmiņās. Sākums plkst. 21.00, bet iebraukšana ar mašīnām līdz plkst. 20.40. Filmu iespējams vērot ne tikai no mašīnas, bet arī sēdvietām. Aicinām ņemt līdzi savus krēslus un segas, kā arī siltu tēju un kādu gardumu. Ieejas maksa – 4 eiro no mašīnas vai 1 eiro no cilvēka.

Par filmu “Blakus”:

“Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.”

Filmas režisore Alise Zariņa līdz šim vairāk pazīstama kā publiciste un kritiķe, taču īsfilmas, dokumentālo kino, mūzikas video, kā arī reklāmas video kā režisore un scenāriju autore veidojusi jau kopš 2012. gada. 2016. gadā radās ideja kopā ar operatoru Jāni Andrejevu un producenti Alisi Roguli uzsākt darbu pie pašmāju “road movie”.

“Blakus” ir attiecību stāsts, taču to nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī. Tas ir mūsdienīgs vēstījums par ceļu uz savu iekšējo brīvību. Tās varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā – arī paši sevi. Šo kino veidojuši gados jauni cilvēki, un viņi runā par savu laiku, savu paaudzi un savām sajūtām. Galvenajās lomās filmā redzami Anta Aizupe un Āris Matesovičs.