Jautājumi un atbildes

Kur nodot azbestu saturošus atkritumus?

Labdien!
Mēs vēlamies sakopt savu privātmāju Skrīveros un atbrīvoties no padomju laiku šīfera loksnēm. Kā iespējams veikt to utilizāciju? Vai tās iespējams nodot vai pieteikt to izvešanu? Paldies!

Liene

Atbilde:

Azbesta utilizāciju veic bīstamo atkritumu apsaimniekotāji. Skrīveru novada atkritumu apsaimniekotājs SIA “Ķilupe” piedāvā bīstamo atkritumu, tostarp arī šīfera, pieņemšanu un tālāku nodošanu atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kas saņēmuši atbilstošas vides aizsardzības institūciju atļaujas darbībām ar bīstamajiem atkritumiem.
Izmaksas: 8 m3 konteinera noma – 185 eiro. Par katru šīfera kubikmetru jāpiemaksā 130 eiro. Lielākoties šīfera daudzums no viena jumta nepārsniedz 3 m3. Vairāk informācijas pa tālr. 65071222, 29104053 vai rakstot uz kilupe@gmail.com.
Pakalpojumu piedāvā arī citi uzņēmumi, piemēram, Bīstamo atkritumu organizācija BAO, kas nodrošina pilnu bīstamo atkritumu savākšanas, transportēšanas, apsaimniekošanas un pārstrādes servisu. Mājaslapas adrese: www.bao.lv.
Vairāk info par bīstamajiem atkritumiem un to savākšanas reģioniem: http://www.atkritumi.lv.

2018.05.21
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Par mantojuma tiesībām

Labdien,

Sakiet, lūdzu, kur es varu iegūt informāciju par mantojuma tiesību noformēšanas procesu. Varbūt varam minēt personas vārdu ar kuru man būtu jāsazinās?

Paldies.

Lai Jums jauka diena!

Madara

Atbilde:

Labdien!

Mantojuma lietas kārto notārs. Sīkāka informācija pie jebkura notāra.

2017.11.10
Zemes lietu speciāliste

Par Piemiņas laukumu Skrīveros

Labdien,

gribēju uzzināt, kad varētu tikt sakārtots izrakņātais laukums Skrīveru centrā iepretīm veikaliem? Kā arī interesē jautājums, vai vecais bruģis tiks likts atpakaļ, ja nē, tad kā tas tiks izlietots?

Selga

Atbilde:

Labdien, Selga!

Piemiņas laukumu Skrīveru centrā plānots pabeigt līdz septembra mēnesim. Bruģis, kas tika noņemts no Piemiņas laukuma vietas Skrīveru centrā tiks izmantots, lai nobruģētu Kureliešu piemiņas vietu.

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Par Skrīveru novada pašvaldības portālu

Kādas ir izmaksas mājas lapas “http://www.skriveri.lv” uzturēšanai? Vai ir plānoti uzlabošanas darbi?

Sandis

Atbilde:

Labdien, Sandi!
Skrīveru novada pašvaldības portāla www.skriveri.lv ​uzturēšanas izmaksas ir 49,52 euro gadā. Šajā gadā ir plānoti mājaslapas uzlabošanas darbi, ja Jums ir kādi ieteikumi, labprāt tos uzklausītu.

Sabiedrisko attiecību speciālists

Par ogļu izdedžiem

Domāju, ka ne vienam vien, mājas īpašniekam rodas jautājums, kur likt sadzīves atkritumus – ogļu izdedžus. Esam sabēruši maisos, noliekam nojumē. Taču tur ir ierobežotas uzglabāšanas iespējas. Kur varu izbērt vai kā citādi no tiem atbrīvoties?

Sarma

Atbilde:

Paldies par jautājumu! Saistībā ar atbrīvošanos no jebkāda veida nestandarta atkritumiem, nepieciešams sazināties ar atkritumu apsaimniekotāju Skrīveru novadā SIA “Ķiļupe”. Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums norāda, ka ogļu izdedži nav pieskaitāmi sadzīves atkritumiem, līdz ar to ieteicams būtu savākt šos ogļu izdedžus lielākos apjomos, sabērt tos maisos un pieteikt papildus izvešanu par atsevišķu samaksu.

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Par aprīļa gadatirgu

Labdien,
rudens tirdziņā Skrīveru stadionā izskanēja informācija, ka uz šī gada pavasara gadatirgu iepriekš būs jāpiesakās. Vēlos uzzināt kur nepieciešams nosūtīt pieteikumu un kāda būs pieteikšanās kārtība.

Aiga

Atbilde:

Labdien,
30.aprīļa gadatirgus kārtība paliek nemainīga –  tirdzniecības vietas tiek aizņemtas gadatirgus dienā. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

Sabiedrisko attiecību speciālists

Par Viesturu ceļu

Labdien!
Kad tiks labots cels uz Viesturiem, tas ir neizbraucams un es neatceros kad tas ir remontets.

Ilga

Atbilde:

Paldies par jautājumu! Viesturu ceļš pagājušajā gadā tika profilēts, kā arī tam tika veikta apauguma noņemšana (visam ceļa posmam) un atsevišķās vietās ceļa klātne tika papildināta ar grants maisījumu. Sakarā ar nepastāvīgiem laika apstākļiem, nav iespējams veikt ceļa klātnes līdzināšanu. Tiklīdz tas būs iespējams, nekavējoties tiks veikti nepieciešamie darbi. Paldies par sapratni!

Vides pārvaldības speciālists

Par nepilnībām Skrīveru novada pašvaldības portāla darbībā

Labdien,
Tagad, kad nepilnības sadaļā “Jautā Domei” ir novērtas, gribētos lai tiktu labotas arī pārējās, proti:
Mājaslapas pirmajā lapā ir dota iespēja apskatīt visus notikumus vai visus jautājumus, izvēloties kurus, lapas kreisajā malā pieejams arhīvs par 2014 gadu, kad varētu būt pieejami arhīvi par nākošajiem gadiem?

 

Selga

Atbilde:

Paldies par Jūsu vērību un ieteikumu! Šādas nepilnības ir identificētas un pamazām tiek strādāts, lai visas nepilnības Skrīveru novada pašvaldības portālā tiktu novērstas. Tomēr, jānorāda, ka nākotnē netiek plānots saglabāt šādas sadaļas “Arhīvi”, jo sadaļā “Jautā domei”, piemēram, ir iespējams iepazīties ar visiem jautājumiem, kas domei uzdoti, izmantojot mājaslapas jautājumu formu, secīgi, sākot ar jaunāko. Savukārt sadaļā “Notikumi” šāds arhīvs lieki patērētu servera resursus.

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Par salidojumu

Vai būs pieejama sīkāka informācija par salidojumu? Laikiem, organizāciju, maksu utt? Vai arī tas tikai zvanot?

Alise

Atbilde:

Labdien! Paldies par jautājumu. Detalizēta informācija par salidojumu atrodama uzspiežot uz salidojuma banera, kas izvietots mūsu portāla kreisajā malā, vai dodoties uz Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas mājaslapu www.auv.lv (http://www.auv.lv/salidojums/).

Protams, drīzumā papildināsim informāciju pasākumu sadaļā. Ja ir vēl kādi jautājumi par salidojumu, zvaniet uz norādītajiem tālruņiem.

2016.05.19
Sabiedrisko attiecību speciālists

Par Purapuķes ielas celiņa sakopšanu

Labdien!
Kad tiks sakopta J.Purapuķes ielas velo/gājēju celiņš un pati iela pēc ziemas? Smiltis gar malām veido putekļus, kā arī skats kā 3.pasaules valstīs.

Ieva

Atbilde:

Paldies par Jūsu jautājumu un vērību! Jūsu minētais trotuārs J. Purapuķes ielā un arī citi trotuāri Skrīveros jau ir notīrīti. Drīzumā plānojam arī ceļa braucamās daļas attīrīšanu no smiltīm.

2016.04.18
Vides pārvaldības speciālists

Par atkritumu nodošanu

Labdien!Vai šogad ar būs iespēja spodrības mēnesī pagasta iedzīvotajiem nodot atkritumus bez maksas?Paldies!

Artis

Atbilde:

Labdien! Paldies par jautājumu! Ja domājat par lielgabarīta atkritumu nodošanu, tad jā, šāda iespēja būs arī šogad. Detalizēta informācija atrodama te: Informācija par lielgabarīta atkritumu konteineriem

2016.04.13
Sabiedrisko attiecību speciālists

Par Lieldienu rotājumiem

Labdien, kāpēc netiek sniegta atbilde uz jautājumu, ko uzdevu 29.03.2016.?
Atkārtošos. Ņemot vērā to, cik nožēlojami izskatījās izdekorēti Skrīveri Lieldienās, man ir 2 jautājumi:
1) kur palikšas pagājušo gadu gaumīgās dekorācijas?
2) cik izmaksāja šī gada Lieldienu dekorācijas un dekorēšana?
Paldies un ceru, ka nav jāiesaista mediji, lai saņemtu atbildi!

Liene

Atbilde:

 

Labdien! Paldies par jautājumu! Informējam, ka šogad Lieldienu dekorācijas veidoja labiekārtošanas darbu veicēji. Katru gadu mēģinām daļu no dekorācijām atjaunot, lai iedzīvotājiem būtu prieks un novads izskatās saposts. Labprāt uzklausītu arī Jūsu idejas, ieteikumus un priecātos par iniciatīvu, ietērpjot novadu svētku rotā jebkuros citos svētkos!

Ja vēlaties uzzināt precīzus datus par šo dekorāciju veidošanu un izmaksām, lūdzam vērsties ar iesniegumu Skrīveru novada domē.

2016.04.13
Vides pārvaldības speciālists

Atkritumi Dzelzceļnieku ielas galā

Vēlējos uzzināt, kam ir jāziņo par atkritumiem Dzelzceļnieku ielas galā (pie sliedēm krūmos). Ik pa laikam ejam tur pastaigāties ar suni un skats ir briesmīgs! Atkritumu tur paliek arvien vairāk – sadzīves, celtniecības atkritumi.

Anda

Atbilde:

Paldies par informāciju. Jūsu minētā adrese nekavējoties tiks apsekota un arī tiks veiktas nepieciešamās darbības, lai šī situācija tiktu novērsta.

2016.03.30
Vides pārvaldības speciālists

Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas pārcelšanu uz skolas kopmītņu ēku

Labdien!

Sakiet, cik tālu ir “pavirzījies” jautājums par Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas pārcelšanu uz skolas kopmītņu ēku?

Ieva

Atbilde:

Labdien! Augusta tika veikta vidusskolas internāta ēkas tehniskā apsekošana, kuras rezultātā ir konstatēti defekti, kas saistīti ar deviņdesmitajos gados veikto jumta izbūvi. Apsekošanas atzinumā ir ieteikts veikt ēkas konstrukciju stiprināšanu un citu atklāto defektu novēršanu.

Novada domes septembra sēdē tika nolemts uzsākt būvprojekta izstrādi konstrukciju stiprināšanai un jumta pārbūvei. Pašlaik tiek gatavots līgums ar projektētāju. Vienlaicīgi tiek strādāts pie projektēšanas uzdevuma izstrādes iekštelpu remontam un pārbūvei, lai ēkā varētu izvietot Skrīveru Mūzikas un mākslas skolu.

2015.10.21
Skrīveru novada domes izpilddirektors

Apgaismojums A.Upīša ielas sākumā

Labdien!
Kāpēc jau otro vakaru nav apgaismots A.Upīša ielas sākums?

Gunita

Atbilde:

Labdien! Paldies par informāciju! Jūsu norādītā vieta nekavējoties tiks apsekota un tik darīts viss iespējamais, lai novērstu bojājumus.

2015.10.19
Vides pārvaldības speciālists