Tuvojas ikgadējais Lattelecom Rīgas maratons

2018. gada 9. aprīlis 09:30

Laiks tuvojas ikgadējam Lattelecom Rīgas Maratonam, kas norisināsies 20.maijā. Distances: 6km, 10km, pusmaratons un maratons.
Sīkāk par norises kārtību, trasēm un Nolikums: http://www.lattelecomrigasmaratons.lv/lv/jaunumi/

Lattelecom Rīgas maratons šogad noritēs Latvijas simtgades zīmē, aicinot Rīgu izskriet ar valsts simtgadei veltītu vadmotīvu – Izskrien svētkus! Par svētkiem pilsētā rūpēsies simtgades un Dziesmu svētku pieturpunkti, dalībnieki saņems īpašas simtgadei veltītas Mildas medaļas. Dalībniekus priecēs jaunumi trasēs – pusmaratonisti un maratonisti Daugavu pirmoreiz šķērsos pa trim dažādiem tiltiem, maratona tiešraide pirmo reizi būs skatāma visā Eiropas Savienībā.
Simtgades skrējiens būs arī nopietns Lattelecom Rīgas maratona pieteikums uz pasaules Top 30 jeb IAAF (Starptautiskās vieglatlētikas federāciju savienības) augstāko kvalifikācijas zīmi, kuras kritērijus 19. – 20. maijā centīsiies izpildīt vairāk nekā 35 000 dalībnieku no 70 valstīm kompānijā.
Visu simtgades maratona distanču finišētāji saņems īpašu medaļu, kuras dizainā iekļauti pirmskara piecu latu monētas – tautu meitas Mildas ar vainadziņu un vārpām (oriģināldarba autors – Rihards Zariņš (1869-1939)) – motīvi. Jaunā medaļa ir maratona veltījums Latvijas simtgadei un dalībniekiem kalpos kā simbolisks apliecinājums, ka simtgades svētki tik tiešām ir izskrieti.
Bet ja neskriesi, tad kļūsti par brīvprātīgo un ej palīgā! Lattelecom Rīgas maratona organizatori, sadarbībā ar biedrību “VSK Noskrien” aicina aizrautīgus cilvēkus – līdzjutējus, skrējēju ģimenes biedrus vai draugus – pievienoties Latvijas simtgades maratona brīvprātīgo palīgu komandai, lai ar savu enerģiju, darbu un smaidu radītu svētku sajūtu, prieku un lepnumu teju 35 000 skrējēju no 70 pasaules valstīm. Pieteikties aicināts ikviens, sākot no 16 gadu vecuma! Iesaistoties plašajā pasākumu programmā, tieši palīgu uzdevums būs visiem skrējējiem nodrošināt lielisku skrējienu – likt trasē justies droši, sniegt motivējošu atbalstu trases enerģijas punktos, pasniedzot tik nepieciešamo glāzi ūdens (kurš gan var noskriet maratonu bez tā?), uzmundrināt finiša taisnē labākam rezultātam, pirmajiem apsveikt skrējējus, pasniedzot piemiņas medaļas un ar savu aktīvo palīdzību radīt īpašu skriešanas svētku gaisotni Rīgā. Palīgi gūs pieredzi un ieskatu dažādos pasākumu organizēšanas procesos gan pirms pasākuma, gan maratona nedēļas nogalē.
Vienotai Skrīveru skrējēju komandas dalībniekiem 10km un 6km skrējējiem 20.maija rītā kā ierasti paredzēta arī kopīga aizvešana un atvešana.
Pēdējais pieteikšanās brīdis 13.aprīlis!!!
Mazs laiks vēl treniņiem un izskrienam….