Skrīveru MMS audzēkņi piedalās Valsts konkursā

2017. gada 12. aprīlis 14:30

Reizi četros gados Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas „Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle” audzēkņu  valsts konkursu, kurā piedalās pilnīgi visi Latvijas mūzikas skolu audzēkņi.

Konkurss notiek trijās kārtās. I kārta norisinās katrā mūzikas skolā trijās grupās:

A)   1.-3. Klases audzēkņi;

B)    4.-5. Klases audzēkņi;

C)    6.-8. Klases audzēkņi.

Konkursa II kārta notiek reģionālajā līmenī. Tajā piedalās no katra reģiona mūzikas skolas atlasītie audzēkņi. Un konkursa III kārtā (finālā) piedalās visu Latvijas mūzikas skolu spēcīgākie pianisti.

No Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas tika izvirzīti, un Valsts konkursa II kārtā Zemgales reģiona zonā mūsu skolu pārstāvēja vairāki audzēkņi: Liene Simanoviča, Matīss Ielejs (1.klase), Jūlija Sprudzāne (3.klase), Anna Bazule, Mārcis Grīnbergs (4.klase), Sanija Petroviča (6.klase).

Uz konkursa finālu tika izvirzīts viens mūsu skolas audzēknis Mārcis Grīnbergs, kurš B grupā 27 dalībnieku konkurencē ieguva 2.vietu (1.vieta netika piešķirta).

Valsts konkursa fināls notika 15.martā Rīgā, Pāvula Jurjāna mūzikas skolā. Tajā piedalījās spēcīgākie pianisti no visām Latvijas skolām. Mārcis žūrijas locekļus pārsteidza ar ļoti māksliniecisku un emocionālo sniegumu, kas viņam ļāva ierindoties pietiekoši augstā pozīcijā. 29 dalībnieku vidū Mārcim tikai 0.67 punkti pietrūka līdz 3.vietai. Viņš godam pārstāvēja mūsu skolu tik nozīmīgajā konkursā, piekāpjoties tikai Rīgas spēcīgāko skolu audzēkņiem un vienam pianistam no Jelgavas. Lepojamies ar Mārča panākumiem!!!