LDz Skrīveru skolēniem stāstīs par drošību dzelzceļa tuvumā

2017. gada 7. oktobris 13:28

Lai stāstītu bērniem un jauniešiem par uzvedību dzelzceļa tuvumā, tostarp par mobilo viedierīču izmantošanas bīstamību pie sliedēm, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” ietvaros šoruden apmeklē skolas Latvijas reģionos. Pirmdien, 9.oktobrī, LDz eksperti kopā ar fitnesa treneri, aktīva dzīvesveida vēstnieku un raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītāju Kasparu Ozoliņu uzrunās skolēnus Skrīveros.

Drošības stundas Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā pirmdien sāksies plkst.10. Dienas laikā drošības stundās par uzvedību pie dzelzceļa interaktīvā veidā uzzinās 1.-4.klašu skolēni.

LDz statistika liecina, ka šī gada pirmajos deviņos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa jau notikuši 22 negadījumi, kopumā traumēti 24 cilvēki, bet 16 no tiem gājuši bojā. Turklāt nereti vainojama nepietiekama piesardzība esot dzelzceļa sliežu tuvumā.

Dainis Zvaners, LDz galvenais tehniskais inspektors: “Latvijā joprojām traumēto un bojāgājušo skaits uz dzelzceļa ir salīdzinoši augsts. Viens no galvenajiem negadījumu iemesliem ir cilvēku neuzmanība. Cilvēku uzmanība nereti tiek novērsta ar dažādām mūsdienu tehnoloģijām, piemēram, mobilajiem tālruņiem, mūzikas austiņām, kas var radīt dažādas riskantas situācijas. Līdz ar to LDz, kā sociāli atbildīgam uzņēmumam, ir īpaši svarīgi informēt un izglītot sabiedrību par dzelzceļa drošības jautājumiem ar mērķi samazināt cietušo un bojāgājušo cilvēku skaitu.”

Kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” laikā LDz drošības eksperti apmeklēs Latvijas skolas, īpaši akcentējot atbildīgu mobilo tehnoloģiju lietošanu. Drošības stundas laikā skolēniem tiek skaidroti ne tikai drošības noteikumi, bet arī interaktīvā veidā tiek piedāvāta iespēja pašiem izvērtēt dažādas situācijas un norādīt uz vēlamo rīcības virzienu, lai mazinātu dažādus riskus dzelzceļa tuvumā.

Kaspars Ozoliņš, fitnesa treneris: “Diemžēl ikdienā pārāk bieži esmu bijis aculiecinieks dažādām riskantām situācijām, kurās jaunieši nonāk, uz ielas neapdomīgi lietojot mobilās ierīces. Dodoties uz treniņu gar dzelzceļa staciju, nereti redzu situācijas, kur neatbildēts zvans, īsziņa vai sociālo tīklu lietošana var būt liktenīga. Manuprāt, tieši šobrīd, kad telefoni faktiski diktē jauniešu ikdienu, ir ļoti svarīgi vērst viņu uzmanību uz to, lai viņi sevi realizētu ārpus virtuālās pasaules – vairāk nodarbotos ar citām aizraujošām lietām, piemēram, sportu, dziedāšanu, dejošanu vai aktivitātēm, kas prasa savstarpēju mijiedarbību, domu apmaiņu un klātesamību, lai “īstā dzīve” vairāk tiktu izdzīvota klātienē, nevis virtuāli.”

Vairāk informācijas: http://dzirdiredzidzivo.lv/