Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīti Baltā galdauta svētki

2017. gada 18. aprīlis 15:30

Sagaidot valsts simtgadi un svinot valsts neatkarības atjaunošanu, 4. maijā pulksten 18.00 pie Skrīveru Kultūras centra notiks Baltā galdauta svētki.

Baltā galdauta svētki ieskandina Latvijas simtgades piecu gadu svinēšanas ciklu.

Balts galdauts latviešiem jau vēsturiski ir simbols kopīga galda klāšanai un svinēšanai. Ap galdu ar savu cienastu pulcējas ģimene, draugi, kaimiņi, novada iedzīvotāji.

Skrīveriešiem un viesiem tā būs iespēja kopā svinēt, atpūsties un lepoties ar savu novadu un valsti, kā arī sveikt Latviju svētkos.

Ābeļdārzā pie kultūras centra koncertēs  tautas mākslas kolektīvi. Būs saklāts garais galds ar baltu galdautu, kur, ņemot līdzi groziņu ar savu cienastu, aicināts piedalīties ikviens skrīverietis. Kopā vārīsim un ēdīsim gardo svētku zupu.

Aicinām Skrīveru uzņēmējus, iestādes, sabiedriskās organizācijas, ģimenes, domubiedru grupas uzvilkt savus baltos goda kreklus un nākt svinēt svētkus kopā.

Blakus baltajam cienasta galdam būs “Vēlamo cienastu un dāvanu galds”, kur katrs – liels vai mazs interesents būs aicināts uzzīmēt savu cienastu un dāvanu Latvijai. Zīmēšanai krītiņi būs pieejami uz vietas, aicinām ņemt līdzi arī savus zīmēšanas piederumus.

Pēc koncerta kopā dziedāsim, dejosim un priecāsimies ar Skuju ģimeni no Kokneses.

Plkst. 20.00 Skrīveru Kultūras centrā tiks izrādīta filma “SAVĒJIE SAPRATĪS”. 60-tie. Sākums – latviešu rokmūzikas vēsturei veltītās dokumentālās triloģijas pirmā daļa (otrā filma būs gatava vasaras vidū, bet trešā – gada nogalē). Tā ir filma, kas aicina mūs atsaukt atmiņā iemīļotās dziesmas, to autorus un izpildītājus. Pirmo reizi hronoloģiskā secībā apkopots un izstāstīts soli pa solim, kā aizsākās rokmūzikas vēsture Latvijā. Filmā labi parādīts padomju laika vēsturiskais fons – un visi atmiņu stāsti ir viegli, gaiši un brīžiem smieklīgi. Filmā satiksimies ar Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Pitu Andersonu, Mārtiņu Braunu, brāļiem Sējāniem, Borisu Rezņiku, Niku Matvejevu, Zigmāru Liepiņu, Valdi Skujiņu un citiem iemīļotiem māksliniekiem, kuri par aizgājušajiem laikiem runā ar humoru un mīlestību. Filma ar labu pēcgaršu. Nākamajā rudenī piedāvāsim jau otro šīs triloģijas filmu.

Baltā galdauta svētki ir svinības Latvijas neatkarības atjaunošanai svinēsim tos ar gaišām domām, labiem nodomiem un kopīgiem darbiem!

Cerot uz labu laiku un skrīveriešu atsaucību, tiekamies Latvijas neatkarības atjaunošanas 27. gadadienas svinībās!