Izstāde “Zaļā zeme dzīparos”

2017. gada 30. maijs 16:08

No š. g. 20. maija līdz 30. jūnijam Andreja Upīša memoriālmājā Skrīveros, Daugavas ielā 58 būs apskatāma  Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” darbu izstāde “Zaļā zeme dzīparos”.Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” vēsture aizsākās 1964. gada nogalē. No 2012. gada  „Rotas” vadītāja ir māksliniece Aija Krūmiņa, kuras vadībā studijas dalībniecēm ir iespēja gan uzlabot aušanas prasmes un apgūt dažādas rokdarbu tehnikas, gan arī iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas krāsu mācībā, kompozīcijā, etnogrāfijā.

“Rotā” pašlaik strādā 50 dalībnieces. Lai gan visas studijas dalībnieces ir audējas, viņu aizraušanās ir arī dažādi rokdarbi: adīšana, tamborēšana, izšūšana, knipelēšana, jostu darināšana u.c.

Studijas vadītāja Aija Krūmiņa stāsta:

Studijas dalībniecēm ir plašas zināšanas par latviešu etnogrāfiju, kuras viņas iedzīvina mūsdienu tekstīlijās. Tajā pašā laikā viņas ar zinātkārām acīm skatās dabā un gūst iedvesmu radošiem jaundarbiem, kas nav saistīti ar etnogrāfiju.

Kā jauka dāvana no Andreja Upīša memoriālmuzeja vadības gada sākumā nāca piedāvājums izveidot izstādi. Tās nosaukums radās likumsakarīgi. Ikviens skolas gados lasījis mūsu dižā latviešu dzīvesveida aprakstītāja Andreja Upīša romānu “Zaļā zeme”. Mums, audējām, zaļā zeme ir dzīparos. Šeit mēs varējām ļaut vaļu iedvesmai un gadiem krātai pieredzei savīties krāsainos rakstos.

Lai jums, saulaina un krāšņa, Latvijas zaļā zeme iekrīt sirdī!