Iespēja jauniešiem piedalīties konkursā “Radām novadam”

2017. gada 15. februāris 16:17

Konkurss ir tupinājums pilotprojektam, kurš Eiropas Komisijas vērtējumā tika atzīts par labāko uzņēmējdarbības veicināšanas projektu Latvijā un vienu no labākajiem Eiropā.

Konkurss norisinājās no 2014.gada marta līdz 2016.gada jūlijam iesaistījās ap 120 jauniešiem. Šajā laikā tika radīti 14 jauni uzņēmumi un biedrības, bet projektu īstenošanai piesaistīti apmēram 175 000 EUR. Konkurss atbalstījis dažādu ideju realizāciju, piemēram, Mazsalacā bērniem “līdzi augošu” velosipēdu ražošanu, Gulbenē – diska golfa laukuma izbūvi un popularizēšanu, no Madonas novada visu Latviju iekarojis purvibrideji.lv piedāvājums doties ekskursijā pa purva virsmu.

Vairāk par konkursu:
Konkursā var piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 18-30 gadiem, kuriem pieredze uzņēmējdarbībā ir ne ilgāka kā 6 mēneši. Jaunieši tiek aicināti pieteikties konkursam līdz 31.martam, izveidojot komandu vismaz 3 cilvēku sastāvā un reģistrējoties www.radamnovadam.lv. Komandām, konkursa ietvaros, tiks sniegts daudzpusīgs atbalsts ideju realizācijai un komandas iegūs arī publicitāti un atpazīstamību, potenciāli palielinot iespējas piesaistīt finansējumu saviem projektiem un papildus atbalstu no novadiem.

Konkursa mērķis ir dot iespēju apliecināt sevi talantīgiem un uzņēmīgiem Latvijas jauniešiem, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados. Konkursā jauniešu komandām līdz 2018.gada novembrim, realizējot biznesa idejas, ir jārada pēc iespējas lielāka ekonomiskā vērtība savos izvēlētajos novados – radot jaunas darbavietas, piesaistot investīcijas un dažādos citos veidos veicinot sociālekonomisko attīstību.

Konkursu organizē biedrība “Radām novadam”, sadarbībā ar DELFI. Konkurss īstenots “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Ja vēlies uzzināt vairāk par šo iespēju, aicinām uz informatīvu semināru 23.februārī plkst. 17.00 Zemgales reģionālajā konferenču zālē Svētes i.33, Jelgavā.
Pieteikšanās semināram: liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv vai 63012155, vai 63012169
Vairāk par konkursu: www.radamnovadam.lv

Līga Miķelsone
Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Jelgavas pilsētas pašvaldība
Tel: 63012155; 63012169
E-Pasts: liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv