Eiropas Sporta nedēļa

2017. gada 7. augusts 15:00

Arī šogad septembra beidzamajā nedēļā Latvijas iedzīvotāji (mazi un lieli) tiek aicināti piedalīties Eiropas Sporta Nedēļā – Latvijā un visā Eiropā tā notiks trešo gadu, šogad tā norisināsies no 23. līdz 30. septembrim un tās mērķis – mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem.

Sports izglītības iestādēs, darba vietā, sporta un fitnesa klubos un sports brīvā dabā – šīs ir četras mērķauditorijas, kurās aicināti iedzīvotājiem piedalīties!

Patiesībā Latvijā daudzas sporta organizācijas, sporta sabiedriskās biedrības, fitnesa klubi un pašvaldību sporta centri novados diezgan aktīvi jau tradicionāli aicina un rīko kampaņveida veselības veicināšanas, Veselības dienas un sportiskās aktivitātes, lai saliedētu gan darbiniekus, gan ģimenes un tiek rīkotas dažādu tēmu sporta dienas un stafetes visos gada laikos.

Eiropas Sporta nedēļa: tā ir Eiropas Komisijas ierosināta iniciatīva, lai motivētu cilvēkus vairāk kustēties, veicinātu fizisko aktivitāti, kā arī izpratni par kustīguma ieguvumiem veselībai, darbaspējām, vispārējai dzīves kvalitātei. Aicinājums pašvaldībām radīt vidi un struktūras, lai iedzīvotājiem būtu pieejami droši un patīkami nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm.

BeActive (Esi aktīvs) pēdējos trīs gadus ir pāraugusi citā formātā un Eiropas Sporta Nedēļu no 2015gada organizē Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), līdz tam to jau vairākus gadus koordinēja Latvijas Tautas sporta asociācija.
LSFP Prezidents Einars Fogelis pagājušajā gadā uzsvēra, ka: «Mūsu mērķis ir pakāpeniski mainīt sabiedrības attieksmi un paradumus. Aktīvam, kustīgam dzīvesveidam jākļūst par mūsu ikdienu,»

Mazkustīgs dzīvesveids paaugstina saslimšanas un mirstības risku vismaz divas reizes.» ESN pasākumi paredzēti ikvienam neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Sporta nedēļas periodā iepriekšējā gadā tika atklāts un ieviests līdz šim Latvijā lielākais āra florbola pasākums, pēc kuras nedēļas garumā sadarbībā ar sporta federācijām, pašvaldību sporta un izglītību iestādēm, sabiedriskajām sporta biedrībām un individuālajiem sporta dzīves entuziastiem tika organizēts vairāki vērienīgi sporta pasākumi, t.sk. Latvijas Olimpiskās komitejas organizēto nu jau ikgadējo Olimpisko dienu septembra trešajā piektdienā, kurā mēs skrīverieši jau piedalāmies kopš 2012.gada.

Senioriem 2016. gadā Latvijā organizatori ieteica piedalīties pasākumos kā – Veselības apļi (Ķekava); Vingrošana senioriem (Viļāni); Esi kustīgs! Nūjo vesels! (Rēzekne) ; Nakts peldējums (Rīga) un Wilson World Demo Tour – iepazīsti tenisu ENRI tenisa klubā “Vaidava” (Rīga).
Arī šogad ikviens varēs izvēlēties sev piemērotāko un tuvāko dzīvesvietai visā Latvijā, apmeklējot www.beactivelatvia.lv . Vienlaikus ikvienai organizācijai būs iespēja iekļauties ESN norisē, pievienojot savu publisko pasākumu vietnē www.beactivelatvia.lv.
BeActive (Esi kustīgs) 2017.gada aktivitātes vēl tiek apzinātas un organizatori tās vēl plāno.

Tāpēc mēs no Skrīveru kultūras centra aicinam ieklausīties un iesaistīties – mēs Skrīveru novadā varam kopīgi vairāk vingrot, veidot savus Skrīveru Veselības apļus maziem un lieliem, radīt kopīgus velobraucienus (arī velokrosus aktīvajiem), un skriešanas un orientēšanos maršrutus (arī krosus), ziemā slēpot (atsaucīgais Kaspars jau bija sagatavojis un piedāvāja trīs maršrutus!).

Mums novadā jau ir atjaunots (2015) skolas sporta spēļu laukums, kurā var spēlēt basketbolu, rokas bumbu, volejbolu un citas sporta spēles. Mums novadā pašreiz atjauno skolas stadionu, kurā būs atbilstoši sportošanai (skriešanai) celiņu segums, kas kustību priekam rada klāt pievienoto vērtību.

Turpinām būt kustībā, un padarām sportu par savu ikdienu! Tikai katrs trešais no mums izkustās vismaz reizi nedēļā, kamēr sēžot pavada vairāk nekā 5 stundas dienā.

Tāpēc aicinām pieņemt BeActiveLatvia izaicinājumu septembra pēdējā nedēļā: sporto 3 x nedēļā un iegūsti īpašo krekliņu BeActive no Skrīveru novada pašvaldības par atsaucību, par to, ka centies un esi draugos ar kustību un sporto atkarībā pēc savām spējām, bet regulāri un ņem līdzi tik pat aktīvus sportiskus draugus un ģimeni. Tuvāk informācijai sekot www.skriveri.lv un afišām informatīvajos stendos.

Bet mums Skrīveru novada Tautas sportam ir vajadzīgi palīgi – bijušie un esošie sporta dzīves ļaudis, arī speciālisti, kas ar savu iegūto prasmi sportā var vadīt un mācīt interesentus vingrot, skriet, braukt ar velo, orientēties. Lūdzu atsaucamies un domājam kopā. Ir vajadzīgi viedokļi un atsaucība un par sadarbības iespējām runājam!

ESI KUSTĪGS. ESI VESELS. PIEDALIES! Nepalaid garām izdevību piedalīties trešajā Eiropas Sporta nedēļā! Tevi gaida plašs pasākumu klāsts visā Eiropā. Lai uzzinātu vairāk, apmeklē mūsu tīmekļa vietni!

Starp citu desmit Latvijas uzņēmumi un divpadsmit izglītības iestādes izvirzījušas sevi kā pretendentu #BeActive Eiropas Sporta izcilības balvai, tuvāk:
http://www.lsfp.lv/jaunumi/zinas/darba-deveji-aizvien-vairak-rupejas-par-iespejam-sportot-darbavieta

Esi aktīvs (#BeActive)! http://ec.europa.eu/sport/week

Tuvāka informācija saziņai:
Skrīveru kultūras centra
tūrisma un sporta darba organizatore
Zigrīda Sprukte
tālr. 28373530;
e-pasts: zigrida.sprukte@skriveri.lv