Akordeonistu dueta koncerts Skrīveru Kultūras centrā!

2017. gada 4. septembris 15:07

Lai arī lielākā daļa pasākumu Parka svētku ietvaros Skrīveru dendroloģiskajā parkā tika atcelti, akordeonistu dueta koncerts tika pārcelts uz omulīgajām Skrīveru Kultūras centra telpām.

Tie, kas nenobijās no lietus un devās klausīties talantīgos māksliniekus, pavisam noteikti vīlušies nebija – mākslinieki pierādīja to, ka akordeons ir instruments ar ko iespējams spēlēt teju visus mūzikas žanrus! Kā apgalvoja Moriss Balaskā: “Akordeons nav tikai šlāgeris!” – to akordeonisti pieradīja koncerta laikā, spēlēt visdažādāko melodiju gammu – sākot ar tautasdziesmām un beidzot ar grupas “AC/DC” dziesmām.

Nedaudz par pašiem māksliniekiem:

Akordeonists no Serbijas pilsētas Suboticas Radovans ir īsts meistars, kas virtuozi pārvalda instrumentu. Viņa radošajā krātuvē ir gan solo programmas gan ilgtermiņa sadarbības ar horeogrāfiskajiem ansambļiem, gan personīgā orķestra pārvaldīšanas pieredze. Maestro var saukt par “dzimtmuzikantu” jo viņš ir dzimis un audzis muzikālā ģimenē, kurā mīlestība pret mūziku rūpīgi tiek pārmantota no paaudzes paaudzē. Viņa repertuārā ir Balkānu (serbu, horvātu, maķedoniešu, ungāru, grieķu, rumāņu, bulgāru, u.c.), Eiropas tautu mūzika, kas plaši pārstāvēta un izpelnījusies publikas atzinību Gorana Bregoviča koncertos un Kusturicas filmās. Īpaša vietu viņa repertuārā aizņem dzimtenes melodijas, kurās var saklausīt maigumu, uguni, temperamentu, jutīgumu, kas aizskar jebkura cilvēka dvēseles stīgas. Šīs mūzikas noslēpums – neparastais ritms, kas reiz dzirdējis to, vairs nevar aizmirst, jo tas sagrābj un nelaiž vaļā.

Moriss Balaskā – starptautisku konkursu un festivālu laureāts elektroniskā akordeona spēlē. Dažkārt dēvēts arī par cilvēku orķestri. Latviešu izcelsmes Kanādas pilsonis ir apvienojis tradicionālā akordeona spēli ar zināšanām skaņu režijā, elektronikā un kompjūtermūzikā radījis pats savu elektroniskā akordeona sistēmu, tādā veidā cenšoties parādīt akordeonu kā instrumentu neierastā, netradicionālā kvalitātē. Māra moto – akordeons nav tikai šlāgeris – tā var būt arī mūsdienīga un moderna mūzika. Uzstājies Japānā, Polijā, Vācijā, Dānijā, Šveicē, Holandē, Somijā, Kanādā, Krievijā, Igaunijā, Lietuvā un, protams Latvijā.