Noslēgušies astotie tradicionālo instrumentu spēles kursi Skrīveros

2018. gada 14. aprīlis 21:00

Šī gada 14. aprīlī plkst. 18:00 Skrīveru kultūras namā notika koncerts “Saspēlēsim?”, ar kuru noslēdzās astotie tradicionālo instrumentu spēles Skrīveru kursi pieaugušajiem. Tajā kursu dalībnieki rādīja, kā šajās 4 nedēļas nogalēs Skrīveros un starplaikos starp tām mājās, ir izdevies sadraudzēties ar savu izvēlēto instrumentu. Koncertu kuplināja jaunā Skrīveru folkloras kopa un nu jau pieredzējusī kapela no Aizkraukles “Karikste”, kuras vairāki dalībnieki arī apguvuši kāda instrumenta spēli šajos Skrīveru kursos.
Šajā reizē kursu dalībniekiem tāpat kā visās iepriekšējās reizēs bija iespēja iepazīt vijoles spēli (pasniedzēja Dārta Drava) un mandolīnas spēli (pasniedzējs Pēteris Narubins). Bet tikai otro reizi varēja mācīties Latvijā reiz dzīvajā tradīcijā bieži sastopamus, bet šajos laikos jau ļoti reti dzirdamus instrumentus – cimboli (pasniedzējs Ilmārs Pumpurs) un Pēterburgas ermoņiku (pasniedzēja Ilona Dzērve-Tālute). Šie kursi ir nopietns ieguldījums Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.
Mūžizglītības projektu un koncertu rīkoja biedrība “Skaņumāja” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds un Skrīveru kultūras nams.