19.oktobrī Martins Valzers “Kauja četrās sienās”

2017. gada 18. septembris 12:46

19.oktobrī plkst. 19.00 Teātra izrāde Martins Valzers “Kauja četrās sienās”. Izrādē piedalās aktieri Dace Makovska un Leons Leščinskis, režisore Kristīne Klētniece.

Izrāde vēsta par laulātu pāri, kas kopā nodzīvojis divdesmit piecus gadus. Bērni izauguši, ģimenes draugi ne vien šķīrušies, bet arī izveidojuši jaunas attiecības. Dzīves līkloči piespiež laulātos atkal sākt sarunāties. Kopīgi viņi šķetina pagātni un tagadni, domājot par to, ko sola nākotne. Patiesība izrādās reizē traģiska un smieklīga – zem paklāja rūpīgi paslaucītie laulības dzīves noslēpumi izauguši par briesmoņiem. Tomēr šādas kaujas ļauj saskatīt, ka blakus ir dzīvs cilvēks.

Atsauksmes no skatītājiem par izrādi:

«Profesionāla teātra izrāde dzimtajā valodā bija dzīves eliksīrs manai dvēselei. Paldies aktieriem par to, ka atrada laiku un iespēju atbraukt pie mums uz Bergenu!» Inga Buša (Bergena)

«Dodoties uz izrādi „Kauja četrās sienās” sevī spriedu: nu nez kā un vai divi aktieri spēs noturēt skatītāju uzmanību tik ilgu laiku, Vīram pat baidījos ieminēties par savām šaubām. Un man prieks, ka šoreiz manas šaubas izrādījās pilnīgi nepamatotas. Fantastiska izrāde, brīnišķīgs aktieru tēlojums un tam visam pāri kā karameļu mērce – skatītāju emocijas. Pēc izrādes sajutu sevī to dīvainu tukšuma sajūtu, kas rodas, kad beidzies kaut kas labs – grāmatas, filmas, attiecības utt. Tāpēc saku: „Paldies, vai varētu lūgt vēl vienu?!”» Iveta Cielava

«Izrāde man bija ne tikai aizraujoša, interesanta, amizants ceļojums pa laulības dzīves krāčaino upi, bet arī lika aizdomāties, ka šādas „kaujas” (par ko jau vēsta pats izrādes nosaukums) – lielākas vai mazākas – mēs izspēlējam turpat vai ikdienu … un kas ir tas traģiskākais – patiesībā šajos „spēkošanās maratonos” uzvarētāju nav …» Inga (Cēsis)

«Man bija interesanti no sievietes pozīcijas aktiera L. Leščinska monologs, kad bija tāds kā klikšķis „Ei! Bet viena pagale jau nedeg” un iespēja ieskatīties vīrieša dvēseles dziļumos. Jo šajās „kaujās” mēs katrs spriežam no savas redzespunkta, „Es, es un tikai es”, neaizdomājoties, ka varbūt tās ir tikai sekas, ko pats esi aizsācis … Tātad ne tikai komiska un smieklīga izrāde, bet varētu teikt, ka izrāde ar daudzpunktiem (…), kur katram ir iespēja aizdomāties, cik ļoti viņam ir/nav laimējies satikt savu īsto, DZĪVO cilvēku, bet nevis būt tikai istabas mēbelei („kā divas mēmas zivis …” citāts no izrādes).» Dace Tretjakova

«Nenogurstot gribas teikt māksliniekiem paldies atkal un atkal par pozitīvo emociju lādiņu. Skatītāji, neļaus samelot – izrāde „Kauja četrās sienās” bija FANTASTISKA. Gan smiekli līdz asarām, gan dziļi pārdomu mirkļi, gan sevis saskatīšana situācijās – neizpalika nekas» Liāra Ozola (Bergena)

«Dace Makovska un Leons Leščinskis ir bijuši ilggadīgi skatuves partneri Liepājas teātrī, turklāt abi ir Oļģerta Krodera audzēkņi. Uzsūkuši Krodera saldo teātra indes garšu, abi izprot skatuves procesu kā partneru sadarbību, par galveno paturot vietniekvārdu tu, nevis es. Uz Lierpājas teātra skatuves abi tikušies kā māte un dēls, proti, Arkadina un Trepļevs Krodera iestudētajā A.Čehova „Kaijā”, gan kā ilggadēji mīļākie lugā „Nākamgad tai pašā laikā”, gan arī dažādās citās lugās un kombinācijās. Dace Makovska ilgus gadus bijusi Liepājas teātra vadošā aktrise, pēc aiziešanas uz Rīgu piedalījusies dažādos projektos, kā arī vadījusi profesionālo aktieru atbalsta fondu, kas rūpējas par vientuļo pensionēto skatuves mākslinieku mūža nogali. Leons Leščinskis joprojām ir viens no Liepājas skatuves mākslas pilāriem. Ar patiesu prieku rekomendēju šo izrādi!» Edīte Tišheizere, teātra mākslas zinātņu doktore

Ieeja EUR 4.00, 5.00, 6.00. Biļešu iepriekšpārdošana kultūras centrā